WindowsGryCave Story

Cave Story Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Studio Pixel
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
3.8 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
475

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Długa rozgrywka
  • Świetna mechanika dla fanów gier retro
  • Darmowa
  • Polska wersja
Minusy:
  • Grafika może niektórych odstraszyć

Cave Story to niezwykła gra platformowa z rozbudowanym wątkiem przygodowym, w której wcielamy się w rolę Quote’a – mężczyzny, który zapadł na amnezję i budzi się w jaskini nie wiedząc absolutnie nic na temat swojego życia. Rusza do najbliższej wioski, gdzie wplątuje się w wielowątkową historię.

 

Pod względem mechaniki rozgrywki, Cave Story przypomina najlepsze produkcje z czasów SNES-a, znanego w Polsce pod nazwą Pegasus. Miłośnicy ośmiobitowych gier platformowych będą czuli się doskonale – zabawa jest dynamiczna, gracz ciągle musi skakać, strzelać, unikać ataków i eliminować wrogów. Wartka akcja jest pokazywana w, tradycyjnej dla platformówek, formie płaskiego 2D. Oprawa graficzna jest oszczędna i kojarzy się z grami z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – zarówno, jeśli chodzi o szczegółowość wykonania postaci i etapów, jak i animację czy efekty specjalne (np. wybuchy). 

 

Cave Story w wersji Deluxe, którą prezentujemy, jest dostępny w polskiej wersji językowej. Poza tym, instalator zawiera również przewodniki i dodatki. Gra została pierwotnie wydana w 2004 roku w wersji freeware. Od tego czasu twórca opublikował ją również w wersji płatnej jako Cave Story+, która jest dostępna na Nintendo 3DS, Wii, DSi oraz na Steamie. Nie zmieniło to jednak dostępności do wersji darmowej – nadal można ją za darmo pobrać i cieszyć się z rozgrywki.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0