WindowsGryCivilization

Civilization Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
MicroProse
Licencja:
Abandonware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1.6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
816

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Liczne nacje do wyboru
  • Losowo generowany świat
  • Drzewko rozwoju
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

Gra Civilization ukazała się w roku 1991, zaś dzień jej premiery może służyć za punkt narodzin nowego typu gier strategicznych – 4X. Jest to skrót od eXpand, eXplore, eXterminate, eXploit. I choć mija już ładne kilkanaście lat od premiery, Civilization wciąż cieszy się popularnością wśród graczy.

Jeżeli nigdy jeszcze nie miałeś z nią do czynienia, może ten krótki opis pomoże Ci w decyzji o ściągnięciu gry. Tym bardziej, iż ściągnięcie Civilization jest za darmo – gra ma bowiem statut freeware. Wcielasz się tu w przywódcę jednego z szesnastu narodów – od Chińczyków po Amerykanów. Rozpoczynasz swą wersję historii w roku 3000 p.n.e., zaś jej ukoronowaniem może być lądowanie Twoich astronautów na planecie Alfa Centauri. Pobierz Civilization i spróbuj stworzyć cywilizację, która przetrwa próbę czasu!

Sid Meier’s Civilization (bo taka jest pełna nazwa tego programu) pozwala Ci budować miasta, rozbudowywać je i ulepszać, wynajdywać technologie (prowadzące do kolejnych). To jeszcze nie wszystko. Masz tu również silnie naciski na aspekt gospodarczy oraz militarny. W darmowej grze Civilization do pobrania możesz tworzyć kilkadziesiąt różnego typu jednostek – w zależności od Twego zaawansowania technologicznego mogą być to wojownicy, łucznicy, żołnierze, bombowce, zaś najpotężniejszą Bronia zagłady w grze jest bomba atomowa. Civilization I to również prowadzenie dyplomacji, zawieranie sojuszów, wymiana handlowa i technologiczna z innymi krajami oraz walka o dominacje na świecie.

Download Civilization I jest w pełni darmowy. Gra – mimo dość prostej jak na dzisiejsze czasy grafiki – wciąż ma się świetnie, zaś gameplay nie zestarzał się ani trochę i nadal wciąga na długie godziny. Oczywiście istnieje tylko wersja Civilization na PC. Nie ukazała się nigdy wersja (i z pewnością już nie ukaże) Civilization na PS3 czy inne konsole.

Jeśli więc chcesz napisać od nowa historię świata – nic prostszego. Pobierz grę i ruszaj do dzieła. Wersja freeware Civilization nie jest po polsku, jednak w sieci znajdziesz niejedno fanowskie spolszczenie do Civilization. Łatwo więc będzie Ci zmienić grę w Civilization pl. Tym bardziej, ze nie jest to demo Civilization, a pełna wersja. Potrzebujesz do niej łatki. Patch Civilziation ściągniesz bez problemu z wielu miejsc w sieci. Jeśli będziesz go szukać, wpisz dokładnie nazwę gry. Często błędnie wpisywana w wyszukiwarki fraza to „civilisation”. Z pomocnych rzeczy – znajdziesz w sieci kody do Civilization, jednak moim zdaniem psują one radośc z rozgrywki, ułatwiając ją za bardzo.

Gra powinna działać bez problemów z najnowszymi systemami operacyjnymi Microsoftu. Możesz więc używać Civilization z Windows 7, a również używać Civilization a systemie Vista. A jeśli chcesz wiedzieć, jak rozwinęła się ta gra, pobierz Civilization 2 z naszych stron. Ta odsłona Civ uchodzi za najlepszą.

Civilization to legendarna już dziś gra, w której piszemy historię świata na nowo. Teraz dostępna za darmo. Czy spróbujesz stworzyć cywilizację, która przetrwa próbę czasu…?

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0