WindowsGryCoLoBoT

CoLoBoT Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
Epsitec
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
17 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
989

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Uczy programowania
Minusy:
  • Dziś wykonanie technicznie trąci myszką

CoLoBoT to niezwykła gra strategiczna, która uczy programowania. Mimo swojej premiery w 2001 roku, nadal nie ma dobrego następcy. 

 

Fabuła nie jest szczególnie rozbudowana - gracz wciela się w samotnego astronautę, który wyrusza na misję, której celem jest odnalezienie miejsca przyszłego osiedlenia się ludzkości. By to zrobić eksploruje planety i dokonuje badań, by znaleźć miejsce idealne do kolonizacji.

 

Cechą szczególną gry jest edytor, w którym programuje się ruchy kosmicznego łazika. By skierować go w jakieś miejsce, konieczne jest napisanie w formie kodu konkretnych akcji. Co ważne - nie musisz umieć programować by poradzić sobie z przejściem misji. Zadaniem CoLoBoT jest nauczenie Cię podstaw kodowania podczas gry. Łączenie przyjemnego z pożytecznym. 

 

Podstawowym trybem gry jest kampania, składająca się z 9 misji głównych, które są uatrakcyjnione dodatkowymi zadaniami. Poza tym, mamy tryb wyzwań, swobodną grę oraz tryb ćwiczeń, w którym można poznać podstawowe komendy niezbędne do zabawy w CoLoBoT.

 

CoLoBoT zostało wydane w polskiej wersji językowej, jednak dziś nie będzie łatwe do kupienia. Na szczęście producent, studio Epsitec, nadal oferuje wersję demonstracyjną, przystosowaną do uruchomienia na nowszych systemach operacyjnych. Producent zapewnia, że gra uruchomi się na Windowsie Vista. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0