WindowsGryDayZ

DayZ Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Symulatory
Producent:
Bohemia Interactive
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Wymagająca
  • Duży świat
  • Niekonwencjonalna mechanika rozgrywki
Minusy:
  • Pojawiają się problemy techniczne

DayZ to niezwykła gra o otwartym świecie stworzona przez Bohemia Interactive, twórców serii ArmA i Operation Flashpoint. Tym razem rozgrywka nie skupia się na pełnych realizmu operacjach wojskowych, a na przeżyciu w post-apokaliptycznym świecie. 

 

Gracz w DayZ jest jedną z osób, które uratowała się po kataklizmie. Obszarem gry jest post-sowiecki obszar zwany Czarnorusią - to fikcyjne państwo, wzorowane na jednym z regionów Czech. Obszar gry to 230 kilometrów kwadratowych przestrzeni, po której gracz może dowolnie podróżować: na piechotę lub za pomocą pojazdów. Głównym celem gry jest przeżycie i eksploracja terenu: zbieranie przedmiotów lub elementów, z których można wytworzyć nowe narzędzia. Gracz zdobywa bronie, może je modyfikować i  używać do walki z NPC-ami i innymi osobami. Każdy serwer pozwala na wspólną grę do 40 graczy, które mogą spotkać się w Czarnorusi podczas eksploracji baz wojskowych, miast, lasów i opuszczonych magazynów i fabryk.

 

Cechą charakterystyczną DayZ jest survivalowy charakter. To gra MMO połączona z survival hoororem pokroju Resident Evil. Jeśli zginiemy - całą grę musimy rozpoczynać od początku. Nie ma punktów zapisu czy możliwości respawnu. Śmierć w grze równa się konieczności zaczynania zabawy od początku. Brutalne zasady powodują, że gracze szanują swoje życie i ostrożnie podejmują decyzje o walce między sobą.

 

DayZ nie posiada wersji demo i nie zostało wydane w pełnej wersji. Nie zmienia to faktu, że grę można kupić w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam, która daje możliwość zabawy w nieukończonej grze, która jest cały czas udoskonalana. Osoby, które zakupiły grę w ramach wczesnego dostępu mogą od dawna bawić się w DayZ. Społeczność jest już bardzo duża, a produkcja zebrała bardzo pozytywne oceny.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0