WindowsGryDiablo II

Diablo II Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
RPG
Producent:
Blizzard Entertainment
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
128 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
405

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Rozbudowane opcje multi
  • Oprawa audiowizualna
Minusy:
  • Większy nacisk na elementy zręcznościowe niż rpg

Akcja gry została umiejscowiona niedługo po wydarzeniach znanych z pierwszej części, w której jak się wydawało Diablo został definity­wnie pokonany. Niestety była to złudna nadzieja. Pan zła powraca i jest silniejszy niż kiedykolwiek. Wraz z nim, zjawia się wiele plugawych istot, które samym swoim wyglądem budzą odrazę i strach. Nie jest to jednak koniec problemów, gdyż Diablo postanawia uwolnić swych braci a więc Mefisto oraz Balla. Świat staje w obliczu zagłady, która pozornie jest nieuchronna. Wydaje się, że nie ma nikogo, kto byłby w stanie przeciwstawić się potędze zła. W mroku, który ogarnął świat, pojawia się jednak mały płomyk nadziei na ocalenie.


Nasza postać
W Diablo II wcielamy się w bohatera, który jest ostatnią nadzieją świata na ratunek. Od nas zależy przedstawicielem jakiej klasy, będzie nasza postać. Zależnie od podjętej decyzji, otrzymujemy odpowiednie drzewko umiejętności, które może różnić się, zależnie od tego jakiego typu bohaterem kierujemy. Nasz wybór, determinuje też dostęp do części ekwipunku, zarezerwowanego dla przedstawicieli konkretnych klas. Zarówno przedmioty jak i doświadczenie oraz złoto, zdobywamy w klasyczny dla gier RPG sposób a więc wykonując kolejne zadania i zabijając hordy krwiożerczych potworów stojących nam na drodze. Dzięki otrzymanym punktom doświadczenia, co pewien czas awansujemy na wyższy poziom, otrzymując do rozdysponowania 5 punktów, które możemy przeznaczyć na rozwój czterech atrybutów naszego bohatera.

Różnorodnośc lokacji
Świat gry Diablo II jest mroczny i ponury. Zamieszkiwany jest w głównej mierze, przez różnego rodzaju potwory, które należy jak najszybciej wyeliminować, nim pozbawią nas życia. Na naszej drodze, spotykamy jednak też postacie pokojowo do nas nastawione, które często mają dla nas zadania do wykonania. Świat nie jest niestety tak otwarty, jak w niektórych obecnie wydawanych tytułach, więc nie mamy aż takiej swobody działania, nie mniej jednak tego typu rozgrywka też potrafi wciągnąć na długie godziny. Każdy w obszarów, które odwiedzamy podczas rozgrywki w Diablo II, charakteryzuje inny styl. Przykładowo w drugim akcie, przemierzamy głównie pustkowia pełne piasku, na których znajdują grobowce skrywające wiele tajemnic i stworów, które będą pilnie strzec tajemnic skrywanych pod powierzchnią ziemi.

Bestie z piekła rodem
Bestiariusz Diablo II jest naprawdę bogaty i obejmuje wiele istot rodem z najgorszych koszmarów sennych. Nasi przeciwnicy posiadają też często dodatkowe umiejętności, takie jak możliwość wskrzeszania poległych towarzyszy. Należy brać to pod uwagę podczas walk by potem nie dziwić się, że w naszym kierunku nadciąga masa wrogów, których chwilę wcześniej zabiliśmy. Na naszej drodze stają też bossowie, których spotykamy pod koniec każdego z czterech aktów, na które została podzielona gra. Ich pokonanie stanowi już niemałe wyzwanie i wymaga od gracza starannego przygotowania się. Potwory występujące w Diablo II różnią się też zachowaniem. Jedne bez wahania ruszą na nas z wściekła szarżą, nie zważając na obrażenia jakie im zadajemy. Inne są dość bojaźliwe i gdy zostaną zranione wycofują się, skłaniając nas do pogoni. W grze występują też gatunki, które polują w stadach i mimo, że pojedynczo nie stanowią dużego zagrożenia, to w większej ilości, potrafią nam już przysporzyć niemałych problemów.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0