WindowsGryFall Weiss

Fall Weiss Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Wastelands Interactive
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Zgodność z realiami historycznymi
  • Sprawdzona mechanika
  • Polska wersja
Minusy:
  • Nie dla każdego

Fall Weiss, gra znana również pod tytułem The Campaign Series Wrzesień 1939, to klasyczna strategia turowa osadzona w realiach II Wojny Światowej. 

 

Gra nawiązuje do klasycznych strategii turowych, w którym mapa jest podzielona na heksy. Obszar Polski i najbliższych okolic przy granicy został podzielony na blisko 20 tys. heksów, po których będziemy poruszać wojskiem jednej z trzech stron konfliktu: Polski, III Rzeszy oraz ZSRR. Gra odwzorowuje realia historyczne zarówno pod względem wydarzeń wojennych, jak i uzbrojenia. Reszta należy od nas - możemy zmienić przebieg wojny.  

 

Mechanika rozgrywki jest klasyczna dla heksowych strategii: w czasie swojej tury kierujemy ruchami wojsk, decydujemy o ataku czy odwrocie. Bitwy rozgrywane są automatycznie, a do obliczenia wyniku potyczki wykorzystywane są algorytmy biorące pod uwagę siłę jednostek, charakter terenu i mocne i słabe strony poszczególnych jednostek i dowódców.

 

Twórcom udało się odwzorować ponad 700 historycznych jednostek: od piechoty, przez wojska pancerne, skończywszy na lotnictwie. W grze odwzorowano 20 typów jednostek, 200 dowódców i przygotowano 5 poziomów trudności. Fall Weiss posiada prostą oprawę graficzną, przystosowaną do nowoczesnego sprzętu, w tym dużych monitorów. Gra może pracować w rozdzielczości HD, a wymagania sprzętowe są bardzo niskie, dzięki czemu można ją uruchomić na starych komputerach, a nawet netbookach.

 

Warto odnotować fakt, że Fall Weiss zostało stworzone przez polskie studio Wastelands Interactive, a twórcy dbają o społeczność udostępniając edytor poziomów i narzędzia do tworzenia modów. 

 

Niestety, nie ma możliwości sprawdzenia wersji demonstracyjnej przed zakupem. Grę można kupić w polskich serwisach dystrybuujących cyfrowo gry za ok. 30 zł oraz zagranicznych np.  na Steam, gdzie jest dostępna pod tytułem The Campaign Series: Fall Weiss. W przypadku wersji na platformie Valve, twórcy przygotowali system osiągnięć, karty kolekcjonerskie oraz wsparcie dla warsztatu Steam. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0