WindowsGryGolden Wake

Golden Wake Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Grundislav Games
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
148 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
334

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Klimat
  • Ciekawe umiejscowienie akcji
  • Prawdziwa historia
Minusy:
  • Wysoka cena pełnej wersji

A Golden Wake to gra, którą można określić mianem retro zarówno pod względem wykonania technicznego, jak i tematyki. 

 

Fabuła została osadzona w  latach 20-tych na Florydzie. Cechą charakterystyczna gry jest fakt, że produkcja bazuje na prawdziwych wydarzeniach, odwzorowuje postacie historyczne oraz rzeczywiste lokacje. Gracz wciela się w Alfiego Banksa zajmującego się sprzedażą nieruchomości, który postanawia porzucić swoją ciepłą posadkę na rzecz pogoni za milionami w mniej legalnych interesach. Gracz poznaje ciemny świat przestępczości zorganizowanej, korupcji i finansjery, którą dotknie Wielki Kryzys znany z kart historii. 

 

Mechanika rozgrywki w A Golden Wake jest klasyczna. Gra należy do gatunku poin'n'click. Grafika została utrzymana w klimacie retro. Jakość oprawy przywodzi na myśl produkcje 8-bitowe znane z NES-a czy komputera Commodore. Z racji swojej specyfiki, A Golden Wake ma bardzo niskie wymagania sprzętowe i uruchomi się na prawie każdym komputerze. 

 

A Golden Wake to gra niezależna, stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Nie przygotowano polskiej wersji językowej. Gra jest dostępna m.in. na platformie Steam, gdzie znajduje się również wersja demo. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0