WindowsGryGothic 2

Gothic 2 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
RPG
Producent:
JoWooD
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
381 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
12996

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Ładnie wykonana
  • Olbrzymi świat gry
Minusy:
  • Grafika jest już przestarzała

Gothic 2 (Gothic II) to połączenie cRPG i gry akcji na komputery PC będące sequelem popularnej gry cRPG z 2001 roku. Gothic 2 po polsku zostało wydane w 2003 roku przez CD Projekt. Przy obecnych specyfikacjach sprzętu, gra powinna ruszyć na każdym sprzęcie, jako że gothic 2 wymagania ma naprawdę niewielkie – wystarczy tylko Pentium III 1.2GHz, 0,5GB RAM, 64MB grafiki i ok. 2.2GB wolnej przestrzeni na twardym dysku. Nazwa gry częściowo nawiązuje do średniowiecznego stylu architektonicznego, ale kojarzy się również z pewną subkulturą o mrocznej estetyce (gothic, Goci, gotic, gotik), co jest zauważalne również w oprawie graficznej Gothic 2.

 

Fabuła Gothic 2 osadzona jest w świecie fantasy starającym się odwzorować realia średniowiecza. Występują w grze liczne potwory (ponad 50 rodzajów), a obok nich próbują przetrwać ludzie. Graczom udostępniono zróżnicowane i ciekawe lokacje. Pojawiają się nowe klasy postaci i nowi bohaterowie, niektórych z nich możemy zobaczyć w galerii na screenach. Pojawiły się także nowe umiejętności, jak np. możliwość tworzenia wszelkiego rodzaju mikstur, których działanie zależeć będzie od użytych przez nas składników i sposobów produkcji. Spotkamy też na swojej drodze nowe gildie zrzeszające nieraz nietypowe osobistości.

 

Gra Gothic II została stworzona z myślą o rozgrywce single-player. Postać bohatera możemy rozwijać pod kątem jej zdolności militarnych, w tym samych technik walki, a także wielu innych umiejętności, jak np. skradanie się, włamywanie się, kradzież kieszonkowa, tworzenie runów, alchemia, magia (istnieje 6 jej „kręgów”) itd. Przy użyciu linka na naszej stronie dostępne jest do ściągnięcia demo Gothic 2. W sequelu ogromny krok naprzód nastąpił w kwestii sztucznej inteligencji NPC (w sumie ok. 400 postaci). Dopracowana została również grafika; wykorzystano ok. 100 różnych tekstur twarzy.

 

Warto dodać, że ukazał się dodatek zwany Gothic 2 Noc Kruka.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 3
  • dodał: Crazyn Jeszcze tego nie mam ale mam za to pytania: Czy da sie zapisac gre? Czy da sie zmienic ustawienie w grze? Czekam na szybkie odpowiedzi :)
  • dodał: WakeUp Info:Kategoria:RPGProducent:JoWooDLicencja:DemoData dodania:06.09.2013Data modyfikacji:11.09.2015Rozmiar:381 MBSystem operacyjny:WindowsLiczba pobrań:4618
  • dodał: Natan Dobrze opisana gra. Teraz tylko pojawia się pytanie.. Gra demo czy pełna wersja? :)