WindowsGryGothic 3

Gothic 3 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
RPG
Producent:
Piranha bytes
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1.04 GB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
2432

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Wciągający gameplay
  • Oprawa audiowizualna
  • Rozległy świat
Minusy:
  • Duże wymagania co do procesora
  • Bugi

Gothic 3 (Gothic III) to trzecia część popularnej gry ­cRPG na komputery PC z 2001 roku, kolejna po wydanym w Polsce w 2003 r. Gothic II. Gothic 3 po polsku zostało wydane w 2006 roku (przez CD Projekt, podobnie jak poprzednie części). W kolejnej części, gothic 3 wymagania sprzętowe są już nieco wyższe, ale każdy nowszy komputer raczej poradzi sobie z grą – wystarczy Pentium IV 3.0GHz, 1.5GB RAM, karta graficzna 256MB (GeForce 6800 lub lepsza), 4.6 GB wolnej przestrzeni na twardym dysku i Windows 2000/XP.

Fabuła Gothic 3 osadzona jest w świecie fantasy starającym się odwzorować realia średniowiecza. Nazwa gry gothic3 częściowo nawiązuje do średniowiecznego stylu architektonicznego, ale kojarzy się również ze współczesną subkulturą o mrocznej estetyce (gothic, Goci, gotic, gotik), co zdaniem niektórych jest zauważalne również w oprawie graficznej Gothic 3 pl.

Gra gothic iii została stworzona z myślą o rozgrywce single-player. Postać bohatera możemy rozwijać pod kątem jej zdolności militarnych, w tym samych technik walki, a także wielu innych umiejętności, jak np. skradanie się, włamywanie, kradzież kieszonkowa, tworzenie runów, alchemia, magia (istnieje 6 jej „kręgów”) itd. Przy użyciu linka na naszej stronie dostępne jest do ściągnięcia Gothic 3 demo. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda gra Gothic 3 pobierz obrazki z galerii. Dostępne jest też do wersji angielskiej gry Gothic 3 spolszczenie, które można znaleźć w sieci.

Możemy się tu poruszać po pustynnym Varrancie, zimnym, północnym lądem Nordmaru i Myrthanie przypominającej nieco średniowieczną Francję. Fabuła przenosi nas do czasu, gdy ludzie próbują pozbierać się po przegranej wielkiej wojnie z orkami. Nieliczni ocalali próbują w ukryciu formować nowe oddziały, gdy większość ludzi poddana została panowaniu orków i zaprzęgnięta w jarzmo niewoli. W kolejnej odsłonie gry przybijasz do brzegu Myrthany wraz z przyjaciółmi (znanymi z wcześniejszych części Lee, Diego, Gornem, Miltenem i Lesterem), by rozprawić się z orkami. W dalszej rozgrywce obowiązuje już prawo znane z poprzedniej części i obecne w gothic 3 free move. W nowej części gry dopracowana została także grafika, co możemy zobaczyć w galerii na screenach z Gothic 3 do pobrania. Pokazuje to również umieszczony poniżej trailer z gry. Widać na nim także nowe czary spotykane w grze i mroczny klimat podziemnych pomieszczeń, po których przyjdzie nam się nieraz poruszać. Zdaniem graczy dużej poprawie uległ system walki mieczem (kosztem uproszczenia go). Poza walką bronią białą, istnieje też możliwość preferowanej przez niektórych walki z dystansu, czy to za pomocą broni miotanych, czy dzięki wszechobecnej w tym świecie magii.

W 2008 r. ukazał się dodatek do gry Gothic 3 o mrocznej nazwie „gothic 3 zmierzch bogów” (Gothic 3: Götterdämmerung), przywołujący na myśl nie tylko operę Wagnera, ale i niemiecki tytuł słynnego filmu Viscontiego (La caduta degli dei). Co prawda najnowszy dodatek nie jest do zdobycia przez właścicieli Gothic 3 za darmo, ale dobra wiadomość to – że nie wymaga on podstawowej wersji gry, by działać, a stanowi oddzielną całość. Akcja dodatku toczy się wyłącznie na terytorium Myrthany. W międzyczasie firma Spellbound przygotowuje do wypuszczenia na rynek czwartą część gry, Gothic 4: Arcania. W dodatku wprowadzono drobne zmiany do systemu walki i nowe elementy uzbrojenia, dodano nowe lokacje i nieco ulepszoną grafikę (oświetlenie HDR, wygładzanie, filtrowanie anizotropowe). Aktualizowany jest również do gothic 3 patch dostępny na stronie producenta. Należy go szukać w sekcji Gothic 3 download.

Niektóre możliwe do użycia w gothic 3 kody to: God (God mode), Invisibility (niewidzialność), czy Teach all (nauka wszystkich umiejętności).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0