WindowsGryHarry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
EA Games
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
594,6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
3901

Nasza ocena:

Henryk Tur
4
Plusy:
  • Rozległy świat
  • Warzenie napojów
  • Pojedynki
Minusy:
  • Nieco nieskładna fabuła
  • Kiepskie odwzorowanie quiditcha

Harry Potter i Książę Półkrwi to kolejna gra przygodowa z serii opartej na słynnych powieściach dla młodzieży J.K. Rowling, czy może bardziej na ich ekranizacjach. Harry Potter i Książę Półkrwi po polsku wydaje Electronic Arts Polska.

 

Jak wiadomo, Harry Potter jako seria książek, filmów lub gier została zauważona przez bardzo wielu ludzi, właściwie trudno trafić na kogoś, kto by o niej nie słyszał. Dotychczasowo wydane gry z serii obejmowały wszystkie koleje części samej powieści, tj. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter i Czarna Ognia, Harry Potter i Zanok Feniksa. 

 

Fabuła kolejnej gry z serii osadzona jest znów w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Harry Potter będzie musiał stanąć do walki z potężnym czarnoksiężnikiem Lordem Voldermortem, główną czarną postacią z powieści. Dumbledore zamierza ostatecznie go pokonać z pomocą swych młodych i zdolnych przyjaciół. 

W kolejnej części pojawia się Horacy Slughorn, mistrz zajmujący się tajemniczymi miksturami. Ważnym elementem rozgrywki stają się także pojedynki magów. Mogą się okazać długie (5 pasków życia każdej postaci) i wymagające umiejętności taktycznych przy wykorzystaniu dostępnych w tych pojedynkach zaklęć. Pojawiły się też znowu zawody Quidittcha, działające na zasadzie rozgrywki Capture the Flag (tu jest to złoty Znicz), w której musimy dodatkowo zmierzać do kolejnych checkpointów, zbierając po drodze gwiazdki, nadające naszej postaci nadnaturalną prędkość. Kolejną ważną częścią Harry Potter i Książę Półkrwi jest nauka wytwarzania eliksirów (kierowana czujnym okiem mistrza), które musimy zrobić jak najszybciej wg dostępnej receptury.

 

Zdaniem fanów serii w Harry Potter i Książe Półkrwi gra się przyjemnie, nawet jeśli momentami rozgrywka jest nieco monotonna. Sam Harry Potter (niejednokrotnie błędnie zapisywany jako harry poter) musi nauczyć się wykorzystywać swoje nowe moce m.in. do walki z czarnoksiężnikiem. 

Harry Potter i Książę Półkrwi możesz sprawdzić pobierając wersję demo. 

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 3
  • dodał: Kate Genialna gra :) POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • dodał: ktoś super ekstra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • dodał: kasia super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!