WindowsGryiO

iO Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
Gamious
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
512

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Aż 150 etapów
  • Minimalistyczna grafika
Minusy:
  • Brak edytora poziomów

iO to idealny przykład gry  niezależnej, stworzonej przez niewielkie studio. Siłą gry jest pomysł na rozgrywkę, a nie widowiskowa oprawa graficzna. Jeszcze przed premierą, iO zostało bardzo ciepło przyjęte w środowisku miłośników gier indie - zdobyło nagrodę Global Game Jam 2012 oraz było finalistą konkursu IndieCade 2014.

 

Zadaniem gracza jest kontrola kuli, którą można w czasie rzeczywistym modyfikować jej rozmiar. Dzięki zwieszeniu lub zmniejszeniu kuli, gracz nadaje jej większej prędkości lub zwiększa ciężar pozwalający na przebicie się przez przeszkodę. Gracz ma do przejścia 150 poziomów o rosnącym stopniu trudności. Etapy różnią się między sobą nie tylko trudnością, ale również fizyką zachowania się kuli, dzięki inaczej działającej grawitacji. 

 

iO stworzono jako grę dla pojedynczego gracza, ale możliwe jest porównywanie wyników z innymi graczami m.in. za pomocą systemu rankingowego. 

 

iO pod względem graficznym kojarzy się z grą flOw. Szata graficzna jest czysta, geometryczna, oparta na czarnym tle. Grafika jest minimalistyczna, wręcz ascetyczna. 

 

Twórcy przygotowali wersję próbną iO. Demo można pobrać na platformie Steam, gdzie jest również dostępna pełna wersja zawierająca karty kolekcjonerskie Steam oraz funkcję osiągnięć. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0