WindowsGryLeague of Legends

League of Legends Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
RPG
Producent:
Riot Games
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
b/d
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
621

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Balans postaci
  • Proste zasady rozgrywki
  • Wciągający gameplay
Minusy:
  • Zdarzają się gracze psujący zabawę

Historia League of Legends zaczęła się od modyfikacji gry Warcraft III, zwanej Dota. Na podstawie koncepcji gry MOBA, zbudowano samodzielną, pełnoprawną sieciową produkcję bazującą na rozwiązaniach znanych z gier RTS, RPG i MMORPG. 

 

Pod względem rozgrywki, gra jest bardzo podobna do swojego pierwowzoru – Doty. W podstawowym trybie, zadaniem gracza jest zniszczenie głównego budynku bazy przeciwnika. By to zrobić, należy przedrzeć się przez mapę, niszcząc jego wieże. Gracze są podzieleni na dwie drużyny liczące 3 – 5 graczy, które ścierają się ze sobą i walczą ze stworami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Gracze mogą wcielić się w jednego z kilkudziesięciu bohaterów należących do jednej z sześciu klas: Zabójcy, Wojownika, Maga, Wsparcia, Obrońcy lub Strzelca. Ważną rolę w rozgrywce pełnią przedmioty, które mogą zwiększać zdrowie (HP), odporność na magię, pancerz, zdolności ataku wręcz, szybkość czy moc magii.

 

Poza klasycznym trybem gry, League of Legends posiada również inne tryby gry – uproszczone i proponujące bardziej dynamiczną rozgrywkę. Zabawa przyciągnęła dziesiątki milionów graczy, dzięki czemu każdy znajdzie przeciwników na swoim poziomie. Ogromną zaletą jest łatwość adaptacji do zasad panujących podczas rozgrywki, jak również wysoką dostępność. Nie dość, że League of Legends jest dostępne za darmo w formie Free to Play, to jeszcze ma niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu może zostać uruchomione na przeciętnej klasy komputerze.

 

League of Legends zyskało ogromną popularność, która zaowocowała utworzeniem profesjonalnych zespołów graczy, a w konsekwencji – ligi eSportowej. Dziś gra jest traktowana jako sport, a najlepsi gracze na świecie mogą wygrać potężne pieniądze. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0