WindowsGryMari0

Mari0 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
Stabyourself.net
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5,3 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
515

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Klimat Mario podany w ciekawej formie
  • Edytor poziomów
Minusy:
  • Brak polskiej wersji

Mari0 to próba przywrócenia wspomnień osobom, które spędzały długie godziny w Super Mario Bros. Gra jest twórczym rozwinięciem klasyka z lat osiemdziesiątych, którego Polacy pamiętają z konsoli Pegasus, a reszta świata - z NES-a. 

 

Mari0 jest klasycznym platformerem, w którym gracz wciela się w Mario - włoskiego hydraulika, którego zadaniem jest uratowanie pięknej księżniczki. Zadaniem gracza jest odpowiednie skakanie z jednej platformy na kolejną, walka z przeciwnikami i unikanie pułapek. Rozwinięciem tradycyjnej mechaniki znanej z Super Mario Bros jest system portali i portal gun wzorowany na bestsellerowej grze Portal. Twórcy gry połączyli klasyczną konwencję platformówki znaną od ponad 20 lat z nowoczesnymi motywami manipulacji rzeczywistością znanymi z Portala. Gra posiada tryb dla pojedynczego gracza oraz tryb kooperacyjny dla 4 graczy jednocześnie. 

 

Mari0 wyposażono w edytor poziomów, dzięki czemu gracze mogą tworzyć nowe poziomy i udostępniać je w internecie. Nowe mapy można bez problemu pobierać i tym samym przedłużać sobie zabawę z grą. 

 

Mari0 zostało zbudowane jako gra open source, co oznacza, że jest całkowicie darmowe, a programiści mogą przerabiać ją i udostępniać innym graczom. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0