WindowsGryOpenTTD

OpenTTD Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
OpenTTD Team
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
360

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Świetna warstwa ekonomiczna
  • Polska wersja językowa
  • Multiplayer
Minusy:
  • Grafika z poprzedniej dekady

Pamiętasz doskonałą grę strategiczną Transport Tycoon? To ta gra z lat dziewięćdziesiątych, w której stawałeś się zarządcą firmy transportowej. OpenTTD to open-soruce’owa wersja tej produkcji, co oznacza, że jest dostępna całkowicie za darmo. 

 

OpenTTD została zbudowane na rdzeniu oryginalnej gry w wersji Deluxe – rozszerzonej, z poprawionymi błędami. Zadaniem gracza jest prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego zajmującego się transportem towarów i przewożeniem pasażerów. Gracz może wykorzystywać samochody ciężarowe, kolej, tramwaje, samoloty i statki do celów transportowych. Początkowe lata w grze upływają na stopniowym rozwijaniu firmy, a największe inwestycje można poczynić dopiero po osiągnięciu odpowiedniego poziomu rozbudowania. Rozgrywka trwa 100 lat, więc gracz ma szansę na stworzenie prawdziwego transportowego imperium. Zabawa w OpenTTD jest możliwa w trybie dla pojedynczego gracza oraz multiplayerze, gdzie jedną firmą może zarządzać grupa graczy. 

 

Gra bazuje na technologii zastosowanej Transport Tycoon – grze z połowy lat 90-tych, więc jakość grafiki jest umiarkowana. Miłośnicy gier ekonomiczny mogą porównać wygląd gry do SimCity 2000 – legendarnej strategii o prowadzeniu miasta. W OpenTTD gracz zajmuje się tylko warstwą transportową, ale i tak gracz ma co robić!

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0