WindowsGryPenumbra: Czarna plaga

Penumbra: Czarna plaga Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Frictional Games
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
133 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
683

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Zagadki
  • Klimat
  • Fizyka
Minusy:
  • Krótka

Penumbra: Czarna plaga to gra typu horror, zrealizowana w konwencji przygodówki. Gra została stworzona przez niewielkie studio Frictional Games, które za cel postawiło sobie stworzenie przerażającej gry. 

 

Gracz rozpoczyna zabawę w kompleksie badawczym, który jest kontrolowany przez zombie. Główny bohater, Phillip, doświadcza kłopotów związanych z zarażeniem się wirusem, który stworzył zombie z pracowników kompleksu. Z tego powodu, bohater ma problemy psychiczne - szalone wizje, traci przytomność, słyszy głosy, ma problemy ze świadomością i swoją osobowością. W chwilach rozsądku próbuje odnaleźć lekarstwo na wirusa. 

 

Penumbra: Czarna plaga buduje klimat rozgrywki stopniowo, nie straszy gracza potworami wyskakującymi z krzykiem. To gra, która stawia na nastrój i surerralizm.

 

Gra została zbudowana w trójwymiarowym środowisku gry. Gracz w ciele Phillipa eksploruje kolejne miejsca należące do kompleksu badawczego i mierzy się z zagadkami, głównie związanymi ze świetną fizyką gry. Tryb fabularny nie jest długi, ale bez wątpienia, będzie wiele okazji by poczuć mroczny nastrój Penumbra: Czarna plaga.

 

Prezentowana gra została rozszerzona dodatkiem Penumbra: Requiem, który zwieńcza całą historię. Kolejne gry studia, również utrzymane w konwencji przygodówki o charakterze horroru, to produkty z serii Amnesia.

 

Penumbra: Czarna plaga ma dość niskie wymagania sprzętowe, ale przed zakupem pełnej wersji, warto sprawdzić demo.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0