WindowsGryPolanie

Polanie Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
MDF
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
8,8 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1953

Nasza ocena:

Henryk Tur
3
Plusy:
  • Ciekawy pomysł na rozgrywkę
Minusy:
  • Oprawa graficzna może zniechęcać
  • Niewygodne sterowanie

Polanie to gra uznawana przez wielu za pierwszą polską strategię czasu rzeczywistego. Już na pierwszy rzut oka widać, że tytuł ten był w dużym stopniu wzorowany na hicie firmy Blizzard, jakim był pierwszy Warcraft. Jest jednak kilka aspektów, które odróżniają ten tytuł.

Najważniejszym jest mleko, stanowiące główny surowiec w grze Polanie. Pozyskujemy je dzięki krowom, które pasiemy na wolnych połaciach terenu. Co ciekawe w wyniku ich działalności, niektóre obszary stopniowo jałowieją. Na szczęście, nie jest to proces trwały. Gdy na danym terenie zaprzestaniemy wypasu, z czasem stanie się on ponownie użyteczny. Posiadane mleko, możemy wykorzystać zarówno do szkolenia wojska jak i tworzenia nowych budynków.

Jeśli zechcemy zrekrutować nowego wojaka, musimy jednak pamiętać o tym, że konieczne jest posiadanie nie tylko odpowiedniej ilości mleka, ale też wolnego miejsca w chacie. Wojownicy mają w tym względzie, dużo większe wymagania od zwykłych mieszkańców. Podobnie jest z kapłanami, również posiadającymi pewne wymagania, które musimy spełnić by móc dołączyć ich do naszych oddziałów. Ogranicza to znacznie możliwość tworzenia dużych armii. Jednak jednocześnie na znaczeniu zyskują pojedyncze jednostki. Utrata nawet jednego wojownika, może mieć istotny wpływ na przebieg bitwy. Polanie mimo zastosowania kilku, dość innowacyjnych jak na swoje czasy rozwiązań, są tak naprawdę oparci na klasycznym dla gier strategicznych schemacie. Rozgrywka opiera się więc na stworzeniu odpowiednio dużego zaplecza ekonomicznego oraz wyszkoleniu armii, która pozwoli pokonać wrogów. Gra Polanie może budzić nieco zastrzeżeń,w kwestii wykonania. Grafika już w momencie premiery była uznawana za dość przeciętną, a interfejs za mało przejrzysty. Mimo tego, tytuł ten potrafi nawet dziś dostarczyć rozgrywki fanom gier strategicznych.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0