WindowsGryPortal

Portal Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
Valve Software
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
800 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
423

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Zagadki
  • Ładnie wykonana
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

Portal powstał w dość nietypowych okolicznościach. Początkowo Valve Software, nie planowało stworzenia tego tytułu. Pomysł na jego wyprodukowanie, pojawił się podczas prac nad kolejnym dodatkiem do gry Half-Life 2.

Rozgrywka opiera się na odpowiednim wykorzystaniu pewnego urządzenia, które w skrócie nazywa się ASHPD. Tworzy ono portale, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się, z jednego miejsca w drugie. Możemy jednak też wykorzystywać je do przenoszenia nawet najcięższych przedmiotów. Właśnie tą zdolność musimy wykorzystywać przez całą rozgrywkę. Zagadki logiczne, które napotykamy na swej drodze, zostały przygotowane właśnie z myślą o odpowiednim wykorzystaniu portali.

Niech nas jednak nie zwiedzie fakt, że na początku zadania są proste. Poziom trudności gry Portal dość szybko zacznie rosnąć a każda kolejna zagadka, będzie wymagała coraz więcej kombinowania. Warto przy tym pamiętać o sztucznej inteligencji, która komunikuje się z nami przez cały czas pobytu w laboratorium. Udziela nam ona cennych informacji, z których warto korzystać. Dzięki wykorzystaniu Source, czyli silnika, który z powodzeniem napędza Half-Life 2, grafika prezentuje się naprawdę nieźle a pomieszczenia, po których się poruszamy, wykonane są starannie. Jedynym aspektem do jakiego można by się tak naprawdę przyczepić, jest brak trybu wieloosobowego. Portal nie oferuje nam zbyt długiej rozgrywki, więc dla niektórych może to być wadą. Mimo to, warto jednak sięgnąć po ten tytuł, choćby ze względu na to, że jest to niezwykle unikatowa gra.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0