WindowsGryRed Eclipse

Red Eclipse Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strzelanki
Producent:
Quinton Reeves, Lee Salzman
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
662 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
388

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Popularność
  • Dużo trybów gry
Minusy:
  • Nienajlepsza grafika

Red Eclipse to futurystyczna gra akcji, stworzona przez grupę wolontariuszy, którzy chcieli zaproponować darmową, open soruce'ową produkcję dla miłośników takich tytułów jak Quake czy Unreal Tournament. 

 

Walki rozgrywają się na zamkniętych arenach, a ważnym elementem gry jest możliwość wykonywania ewolucji w powietrzu.  Red Eclipse  posiada elementy parkur w systemie ruchu postaci. Do dyspozycji gracza oddano różnorodną broń: pięści, miecze, pistolety, strzelby, karabiny, plazmy, snajperki czy rakietnice. Niektóre bronie posiadają alternatywne funkcje strzału.

 

Gra posiada tryb dla pojedynczego gracza oraz multiplayer. Red Eclipse nie posiada trybu kampanii, jednak te jest planowany przez twórców. Poza tym pojedynczy gracz może walczyć z przeciwnikami sterowanymi przez komputer w trybach Deathmatch, Capture the Flag, Defend the Flag, Bomber Ball, Time Trial oraz Gauntlet. Tryby posiadają różnego rodzaju dodatkowe zmienne np. można ustawić, że wszyscy gracze mają jeden punkt życia, albo mogą wykorzystywać tylko miecze. Opcji modyfikacji rozgrywki jest dużo, a gra jest popularna, co odzwierciedla się w liczbie serwerów.

 

Red Eclipse zostało zbudowane na silniku graficznym Cube Engine 2, który został zaprezentowany w 2004 roku, co ma wpływ na jakość oprawy graficznej. Red Eclipse odstaje od komercyjnych tytułów, tworzonych przez wielkie studia deweloperskie. 

 

Co ciekawe, twórcy przygotowali nie tylko wersję na Windows, która jest dostępna pod przyciskiem Pobierz Teraz, ale również odmianę na GNU/Linux, BSD, OSX. Wszystkie odmiany Red Eclipse mają niskie wymagania sprzętowe i są całkowicie darmowe. 

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0