WindowsGryRigs of Rods

Rigs of Rods Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Symulatory
Producent:
Pierre-Michel Ricordel
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
101 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
475

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Niezwykły realizm prowadzenia pojazdów.
  • Świetny system zniszczeń wszystkich maszyn.
  • Ogromna ilość dodatków, dodatkowych aut i innych pojazdów.
  • Bardzo rozsądne wymagania sprzętowe.
Minusy:
  • Przeciętna oprawa graficzna.
  • Praktycznie brak jakichkolwiek trybów gry.
  • Tylko dla zapalonych miłośników maszyn i motoryzacji.

Rigs of Rods to w pełni darmowy projekt, który cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród miłośników motoryzacji w najróżniejszej postaci – od szybkich samochodów sportowych, po wielkie i ciężkie ciężarówki.

 

Gra jest niemal w pełni otwarta i umożliwia niemal nieograniczone modyfikacje w kodzie. Wielu domorosłych twórców przygotowuje najróżniejsze modyfikacje i dodatki, dzięki czemu gra ciągle „żyje” i niemal z dnia na dzień pojawiają się nowości i ciekawe opcje. Wielu docenia także niezwykle realistyczny system deformacji oraz zniszczeń pojazdów, dzięki czemu zabawa może mieć wiele różnych form – od zwykłej jazdy, jazdy na czas po próby zderzeniowe oraz typową demolkę. Gra spodoba się również miłośnikom mechaniki, bo świetnie odwzorowuje wzajemne oddziaływanie poszczególnych elementów mechanicznych. 

 

Twórcy w żadnym stopniu nie chcieli ograniczać miłośnikom gry możliwości modyfikacji oraz przerabiania. Nowe auta i dodatki możemy tworzyć sami lub wyszukać w sieci – ich ilość jest naprawdę imponująca. Jakby tego było mało, oprócz pojazdów tradycyjnych czyli samochodów i ciężarówek, w sieci znajdziemy takie dodatki, jak samoloty, śmigłowce, podnośniki, dźwigi, traktory a nawet… pociągi. Oczywiście wszystkie pojazdy ulegają naturalnemu zniszczeniu z uwzględnieniem konkretnych materiałów, tj. gumy, stali, szkła, tworzywa sztucznego itp. 

 

Rozgrywka jest prosta i nie znajdziemy tam żadnych wyścigów, torów itp. Twórcy przygotowali kilka dużych map, po których możemy swobodnie jeździć. Co ciekawe, przewidziano również tryb wieloosobowy, w którym możemy organizować ze znajomymi wyścigi, przeprawy itp. Zastosowano także tryb kreatora, w którym możemy spróbować stworzyć własne obiekty, choć trzeba przyznać, że jest to dość skomplikowane zadanie. 

 

Należy pamiętać, że przed uruchomieniem gry konieczne jest włączenie specjalnego programu konfiguracyjnego o nazwie RoRConfig. Jeśli chcemy pobrać dodatki z internetu, należy je wrzucić do specjalnego katalogu gry utworzonego w dokumentach użytkownika.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0