WindowsGryRock of Ages

Rock of Ages Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
ACE Team
Licencja:
Brak danych
Data dodania:
Data modyfikacji:
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Henryk Tur
3
Plusy:
  • Zabawna
  • Dużo tras
Minusy:
  • Na dłuższą metę nuży

Rock of Ages to wciągająca i nieco zwariowana gra utrzymana w znanej i lubianej koncepcji tower defense. Jeśliby pokusić się o opisanie tego produktu jednym zdaniem to można powiedzieć, że mamy do czynienia z grą strategiczną, w której znajdują się liczne elementy zręcznościowe. Starszych graczy na pewno zainteresuje fakt, że Rock of Ages zostało stworzone przez studio ACE Team, czyli twórców tak znanego hitu, jak Zeno Clash.

Skoro mówimy o tower defense to warto posiadać, wspomnianą w tytule gatunku „wieżę”. Za tą odpowiada specjalnie przygotowany zamek, który znajduje się w posiadaniu każdego gracza rozpoczynającego rozgrywkę. Naprzeciwko znajduje się twierdza przeciwnika, a obie połączone są skomplikowanym systemem dróg. To po tych drogach toczymy kule, które mają sprawić jak największe zamieszanie w szeregach wroga, jednocześnie musimy też dbać o to, żeby i nasz zamek nie został zniszczony. Cała gra podzielona jest na fazy, w której gracze na zmianę wcielają się w role atakującego i broniącego. Zwycięża ten, kto pierwszy dotrze do bramy przeciwnika i rozbije ją. Musimy równocześnie w taki sposób rozbudowywać drogę do naszego zamku, aby maksymalnie opóźnić atak wroga. Mury, baszty i inne wzmocnienia kupujemy za punkty zdobyte dzięki skutecznym atakom.

W Rock of Ages możemy bawić się w trybie singleplayer, nie mniej jednak cała konstrukcja gry jest taka, by sprawić przyjemność przede wszystkim w trybie wieloosobowym. Możemy więc rozegrać partię z żywym przeciwnikiem, bądź to przez sieć lokalną, bądź internetową. Graficznie gra prezentuje się naprawdę ładnie, dopełniając obrazu całości, tj. solidnego, nie mniej jednak krótkiego produktu.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0