WindowsGryShadowplay: Journey to Wonderland

Shadowplay: Journey to Wonderland Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
Desert Fox Software
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
33 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
458

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Klimat
  • Muzyka
Minusy:
  • Nieco zbyt duże podobieństwo stylistyczne do Limbo

Shadowplay: Journey to Wonderland to gra platformowa stworzona przez niezależne, polskie studio Desert Fox Software. Fabularnie gra bazuje na książce Alicja w Krainie Czarów. Główną bohaterką gry jest Alicja, która trafia do magicznego świata.

 

Cechą charakterystyczną gry jest niezwykła, sugestywna oprawa graficzna, wzorowana na grze Limbo - wydanej w 2011 roku platformówce studia PlayDead. Podobnie jak ona, Shadowplay: Journey to Wonderland posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w czerni. Postacie zostały wykreowane w taki sposób, że wyglądają jakby były przez cały czas w cieniu. Z racji takiej konwencji graficznej, gra wydaje się być wirtualnym teatrzykiem cieni. Klimat podbija nastrojowa muzyka autorstwa Kevina MacLeoda. 

 

W odróżnieniu od Limbo, Shadowplay: Journey to Wonderland to w większej mierze gra zręcznościowa niż logiczna: rozgrywka opiera się na skakaniu i zbieraniu gwiazdek. Wszelkie instrukcje dotyczące rozgrywki pojawiają się w tle, dzięki czemu produkcja nie posiada rozbudowanego interfejsu, co pozwala na odpowiednie budowanie klimatu.

 

Niezwykłą atmosferę można sprawdzić przed zakupem Shadowplay: Journey to Wonderland – dostępne jest demo, które oferuje dwa pierwsze etapy. Gra w wersji testowej ma zaledwie 33 MB, a sterowanie jest niezwykle proste – do zabawy wystarczy obsługa kursorów.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0