WindowsGrySid Meier’s Civilization: Beyond Earth

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Firaxis Games
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5128 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
461

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Mechanika dobrze znana z Civilization 5
  • Ciekawa tematyka
Minusy:
  • Mało zmian w warstwie wizualnej

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth to strategiczna gra o charakterze turowym zbudowana na bazie Civilization 5. 

 

Gra jest zbliżona pod względem mechaniki rozgrywki oraz zastosowanej technologii, a podstawową zmianą jest nowe osadzenie rozgrywki. Tym razem gracz nie rozpoczyna w czasach prehistorycznych, by poprowadzić wybraną przez siebie cywilizację do współczesności. Akcja gry rozpoczyna się w 2065 roku i jest prowadzona przez kolejne tysiące lat. 

 

Światem gry jest nieznana planeta, która jest kolonizowana przez różne frakcje, rywalizujące ze sobą o terytorium i zasoby. Gra ma charakterystyczną dla serii mechanikę zabawy. Podczas każdej tury gracz może stawiać budynki w miastach, zajmować się rozwojem technologii, tworzeniem i rozmieszczaniem wojska, działaniami dyplomatycznymi i rozwojem kultury. Gdy dochodzi do rywalizacji wojskowej, nie kieruje wojskiem. O zwycięstwie decyduje specjalny algorytm biorący pod uwagę siłę wojsk, cechy szczególne, ukształtowanie terenu czy doświadczenie. 

 

Nowością w serii jest rozbudowana sieć technologii, dająca szersze możliwości rozwoju cywilizacji w określonym kierunku. Z racji umiejscowienia gry w przyszłości, gracz może wykorzystywać futurystyczne maszyny bojowe, statki kosmiczne czy wystrzeliwać satelity. Jednostki można modyfikować. 

 

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth posiada tryb kampanii składający się z szeregu scenariuszy oraz rozbudowane opcje gry dowolnej. Gracz może samodzielnie dostosować wszelkie szczegóły rozgrywki i rozpocząć zabawę na własnych zasadach. W trybie dla wielu graczy jednocześnie rozgrywkę może prowadzić 8 osób. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0