WindowsGrySpelunky Classic

Spelunky Classic Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
Derek Yu
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
9.5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
422

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Darmowa
  • Ciekawa mechanika rozgrywki
Minusy:
  • Dla wielu może okazać się za trudna

W Spelunky Classic gracz eksploruje generowane losowo podziemia w skórze żądnego przygód bezimiennego bohatera. By odnaleźć wszystkie skarby rozsiane w grotach, konieczne jest wykorzystanie bomb, które pozwolą uzyskać dostęp do zablokowanych miejsc.  Podczas gry trzeba radzić sobie z różnymi zwierzętami – nietoperzami, wężami, duchami czy nawet yeti. Stracić życie jest bardzo łatwo, bowiem Spelunky Classic to gra wymagająca. Ze względu na generowane losowo poziomy, gra jest nieprzewidywalna, a przy tym wciągająca.

 

Co ciekawe, gra została stworzona w programie Game Maker, który pozwala na budowanie gier niejako z klocków. Okazuje się, że to stosunkowo proste w użyciu narzędzie pozwala na przygotowanie wciągającej gry, która odniesie sukces. W swojej darmowej, klasycznej edycji, gra posiada oszczędną, dwuwymiarową grafika stworzoną na poziomie klasycznych gier z ośmiobitowców. 

 

Spelunky Classic jest grą freeware, dostępną całkowicie za darmo, jednak od czasu premiery w 2008 roku, twórca Derek Yu, przygotował również komercyjną edycję na PC i konsole. Gra w wersji płatnej posiada grafikę w wyższej rozdzielczości. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0