WindowsGrySpore

Spore Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Maxis
Licencja:
Brak danych
Data dodania:
Data modyfikacji:
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Henryk Tur
3
Plusy:
  • Wersja polska
  • Multi
  • Gameplay przy pierwszej rozgrywce wciąga
Minusy:
  • Na dłuższą metę nuży
  • Mocny nacisk na elementy zręcznościowe

Wydane na PC Spore było jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów ostatnich lat. Dlaczego? Za jego powstanie odpowiada Will Wright, który wynalazł serie ze słowem w tytule Sim – Sim City oraz The Sims. Gra Spore ukazała się we wrześniu 2009 roku i zebrała dość różne recenzje – od zachwytów po rozczarowania. Niestety, nie ma Spore do pobrania w wersji demo, dlatego też jeżeli nie znasz jeszcze tej gry, a chciałbyś ją zakupić, przeczytaj wcześniej o niej parę słów. Możesz też wykonać download Spore: Fabryka Stworów z naszych stron. To dodatek do gry pokazujący Ci możliwości kreacji występujących w grze, tytułowych stworów.

Sam gameplay wydanego również po polsku Spore podzielić można na pięć etapów. W pierwszym nasz stworek znajduje się w fazie komórki i pływa w oceanie, pożerając mniejszych od siebie lub też żywiąc się owocami i roślinami, póki nie urośnie na tyle, by wyjść na ląd. Tu zaś zajmuje się polowaniami i zbieraniem materiału genetycznego, aby stworzyć cywilizację. Cywilizacja to trzeci i czwarty etap zabawy w Spore, zaś piątym są loty kosmiczne – te doczekały się już własnego rozszerzenia. Niestety, żaden z tych etapów nie jest dostępny za darmo, bowiem nie ma Spore demo. Na pocieszenie pozostaje fakt, że zakup pełnej wersji pl Spore da Ci wszystkie jej możliwości oraz pozwoli włączyć automatyczne aktualizacje, dzięki którym zawsze będziesz miał aktualną wersję gry. Nadto będziesz mógł pochwalić się światu swoimi stworami.

Tworzenie stworów jest z pewnością solą tego programu. Pływając w oceanach i biegając po ladach zbierasz różne elementy organiczne, które możesz „zaszczepić” swojemu gatunkowi, przez co nabywa on nowych cech i umiejętności. Na przykład róg pozwoli na wykonywanie szarży, zaś duże uszy sprawią, że stworek będzie bardziej muzykalny. Jak w prawdziwej ewolucji, tak i tu musisz zdecydować, czy Twój gatunek będzie mięsożerny czy też wegetariański. Dzięki temu każda rozgrywka będzie prowadzona w innym stylu.

Spore przeznaczone jest dla graczy w każdym wieku, stąd tez kojarząca się z filmami Pixara grafika i zabawne zachowania obserwowanych postaci. Nadto filmiki w grze również stoją na wysokim poziomie i wypełnione są humorem oraz odniesieniami do światowych dzieł filmowych. Jak na to wszystko, wymagania Spore nie są zbyt wysokie. Warto zauważyć, że podczas tworzenia gry pamiętano o użytkownikach świeżego wówczas systemu Vista – Spore bez problemów będzie na nim płynie działał. Nie powinni mieć również problemów z grę Spore użytkownicy Windows 7. Jeżeli masz już pełną wersję gry, pamiętaj, żeby pobrać patch Spore, który usprawnia nieco grę i dodaje do niej parę nowych elementów graficznych. Nadto wydane zostały dwa dodatki do gry: Śmiesznie i Strasznie oraz Kosmiczne Przygody. Oczywiście dodatki do Spore nie są za darmo – jednak wydane zostały w wersji polskiej, więc nie będzie potrzebne Ci żadne nowe spolszczenie Spore.

Jeśli już bawisz się Spore, być może potrzebna Ci pomoc. Mamy w naszym dziale kody do Spore, które ułatwią Ci przechodzenie przez kolejne fazy ewolucji. Oczywiście te pomoce do Spore są za free. A jeśli nadal wahasz się nad zakupem gry, pobierz demo Spore: Fabryka Stworów. Pokaże Ci ono, jakie wielkie możliwości kreacji stworów otrzymasz w pełnej wersji zabawy.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0