WindowsGryStronghold

Stronghold Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
SSI
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
71 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
507

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Edytor
  • Liczne misje

Gra Twierdza - w oryginale Stronghold – ukazała się pod koniec 1991 roku i była pewnym novum na rynku gier komputerowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego, możesz pobrać wersję demo Stronghold i przyjrzeć się jej bliżej. Nim jednak to zrobisz, powiemy Ci parę słów o tym tytule, który szybko zaskarbił sobie serca graczy na całym świecie.

Wydana również po polsku Twierdza to połączenie strategii czasu rzeczywistego (czyli rts) z symulatorem budowy miast i średniowiecznych zamczysk. Wcielasz się w niej we władcę narodu, który może rekrutować wojska i najeżdżać sioła i zamki sąsiadów, zakładać osady, rozbudowywać już istniejące oraz stawiać tytułowe twierdze. Zarówno mechanika walki, jak i możliwości budowy są dość spore. Udostępniona przez wydawcę do pobrania Twierdza w wersji demonstracyjnej pozwoli Ci zakosztować życia feudała. Otrzymasz tu dziesiątki opcji rozbudowy osad i warowni – stawiaj domy dla swoich poddanych, buduj farmy, targi, siedziby rzemieślników i kopalnie. Dzięki szczegółowej grafice dosłownie widzisz, jak Twa osada tętni życiem. Widowiskowo wyglądają również wojny z sąsiadami, a szczególnie efektowne są oblężenia zamków. Zarówno ty, jak i Twoi oponenci możecie budować w twierdzach wiele użytecznych punktów i urządzeń. W tej kategorii znajdują się tajemne przejścia, wilcze doły, mury i bramy różnej grubości i wytrzymałości, bronie do odpierania ataków najeźdźców i wiele, wiele innych elementów. Jeżeli zaś idzie o ataki, masz tu kilka wyspecjalizowanych jednostek – zwykłych żołnierzy, którzy szturmują mury z drabinami, saperów, którzy ryją podkopy oraz wieże oblężnicze i tarany.

Download Stronghold w wersji demo jest w pełni darmowy i ukaże Ci możliwości tej wciągającej gry. A jeżeli masz już jej pełną wersję, możesz także ściągnąć patch Stronghold, który zoptymalizuje zabawę, czyniąc ją jeszcze bardziej grywalną. W Twierdzę możesz grać zarówno przeciwko komputerowi, jak i innym żywym graczom online. Jeżeli chcesz pokonać komputer, a nie za bardzo Ci to idzie, w sieci są do pobrania kody do Stronghold, które ułatwiają grę. Znajdziesz je łatwo, wpisując w wyszukiwarce frazę „twierdza kody”, a jeżeli chcesz sprawdzić, czy na świecie nie wyszło ich więcej, wpisz „stronghold codes”. Uważaj, by wpisać poprawnie nazwę gry. Statystyki wykazują, że osoby szukające informacji i materiałów o niej często wpisują błędnie dwie frazy – „stronhold” oraz „strongold”.

Twierdza pl od początku cieszyła się w naszym kraju – i cieszy po dzień dzisiejszy - dość dużym uznaniem, co widać po rzeszy sympatyków gry, która rosła w miarę wychodzenia kolejnych dodatków. Mimo wydania tego tytułu w naszym języku przez Play It!, możesz znaleźć w sieci fanowskie spolszczenie gry Twierdza. Możesz także natknąć się na społeczności graczy skupione wokół tego tytułu, dzięki którym żadna tajemnica Twierdzy nie będzie Ci obca. Niestety, nie ma jeszcze wersji Stronghold za free.

Pobierz więc za darmo grę Twierdza w wersji demonstracyjnej i przekonaj się, czy sprawdzisz się w roli średniowiecznego władcy. Twierdza demo da Ci przedsmak pełnej rozgrywki (nie zapomnij, że do pełnej wersji gry Twierdza należy ściągnąć patch). A oprócz gry Twierdza za darmo na naszych stronach znajdziesz również dziesiątki innych gier strategicznych – od strategii turowych po rts. Mamy tytuły zarówno w wersji demo, jak też i freeware, co gwarantuje Ci, że nigdy nie będziesz się nudzić oraz będziesz mieć okazję udowodnić swoje zdolności przywódcze na różnych polach bitew.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0