WindowsGryThe Battle for Wesnoth

The Battle for Wesnoth Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
FOSS
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
340 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
491

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Darmowa
  • Rozbudowana
Minusy:
  • Nienajlepsza grafika

The Battle for Wesnoth to turowa gra strategiczna stworzona na licencji open source, co oznacza, że jest w pełni darmowa. 

 

Gra posiada rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza składający się z kilkunastu kampanii. Poza tym, twórcy przygotowali tryb wieloosobowy, który stanowi o sile gry. To właśnie rozgrywki sieciowe są niezwykle popularne wśród miłośników strategii turowych. W The Battle for Wesnoth przygotowano sześć frakcji, wyróżniające się różnorodnymi jednostkami. Świat gry to mapa podzielona na heksy. Rozgrywka ma charakter turowy, a cel gry jest zależny od trybu i ustawień - naszym celem może być wyeliminowane przeciwników, czy zdobycie konkretnych miejsc na mapie. Czasem będziemy musieli grać na czas, stawiając odpór przeważającym siłom wroga.

 

The Battle for Wesnoth pod względem wykonania technicznego przypomina gry z lat dziewięćdziesiątych, zarówno pod względem konwencji graficznej, jak i samego silnika graficznego.  Gra została utrzymana w stylistyce fantasy, w której światem gry jest Wesnoth - kraina, którą trapią najazdy nekromantów. Świat jest pełen ciekawych i różnorodnych frakcji i bohaterów. Spotkamy tam m.in. Elfy, Kransoludy, Ogry, Trolle, Ludzi, smoki czy Gryfy. Ważnym przeciwnikiem będą również Nieumarli.

 

Dużą zaletą gry jest szeroka społeczność graczy oraz łatwość modyfikacji gry - gracze mogą projektować mapy, jednostki, scenariusze czy przygotowywać całe kampanie dla pojedynczego gracza.

 

The Battle for Wesnoth jest rozpowszechniany za darmo, w polskiej wersji językowej. Gra posiada grono wiernych graczy, tworzących polski fanklub. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0