WindowsGryThe Sims 2

The Sims 2 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Symulatory
Producent:
Electronic Arts
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
279,42 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
503

Nasza ocena:

Henryk Tur
3,5
Plusy:
  • Liczne możliwości
  • Ładnie wykonana

Sims 2 to nowe wcielenie niezwykle popularnej gry strategicznej skrzyżowanie z symulacją życia wirtualnego człowieka. Gra ta okazała się niebywałym sukcesem - na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy. Ukazało się również 8 nie mniej popularnych dodatków i drugie tyle rozszerzeń.

 

Gra nie ma z góry ustalonego zakończenia - celu do którego dąży gracz, istotą rozgrywki jest kierowanie poczynaniami wykreowanego Sima - mieszkańca wirtualnego świata - na polu związków i relacji miedzy ludzkich (właściwie międzysimowych), pracy i rozwoju osobistego, a także udoskonalania miejsca w którym nasz bohater zamieszkuje. Każdy z Simsów przechodzi kolejno przez 6 stadiów życia od dziecka po starca, na każdym z nich czekają go inne wyzwania, dzięki nowoczesnemu silnikowi 3d proces zmiany wyglądu i poruszania się naszego bohatera w zależności od wieku jest oddany niezwykle realistycznie. Dodatek pt. Uniwersytet rozbudowuje grę o kolejne stadium jakim jest młody dorosły.  

 

Nasz Sim możne mieszkać w jednym z 6 (3 podstawowe i 3 z dostępne dzięki rozszerzeniom) miasteczek, dodatkowo występują także inne miejsca jak uczelnie (dodatek pt. Na studiach) czy  lokacje wakacyjne - dodatek pt. Podróże. Każdym z naszych Simów kierują potrzeby (takie jak jedzenie, odpoczynek etc.), a także aspiracje i wybierane na początku priorytety życiowe typu potrzeba bycia sławnym czy bogatym.

 

Podstawowe różnice i innowacje w stosunku do poprzednich części gry to wspomniany już silnik 3d zapewniający w pełni trójwymiarowe środowisko jak i pięknie modelowane i animowane postaci Simów¬. Rozbudowanie opcji tworzenia Simów na początku gry oraz nadawania im priorytetów, które w pewien sposób wyznaczają nam strategie prowadzenia naszego bohatera przez życie. Dodano również wskaźnik pokazujący co naszego Sima przyciąga, a co odpycha od innych, dzięki temu mamy większy wpływ na relacje i związki z innymi postaciami, nowością są również aspiracje związane z drogą, którą obrał nasz Sim (priorytetem) gracz który mądrze będzie kierował poczynaniami swojego bohatera i je realizował dostanie specjalne punkty i nagrody. Ciekawostką jest również pojawienie się w grze odpowiednika genotypu dzięki czemu nasze wirtualne potomstwo dziedziczy po nas pewne cechy fizyczne jak i psychiczne. Istotną nowością są również lęki i wspomnienia które maja istotny wpływ na funkcjonowanie naszych bohaterów w wirtualnej rzeczywistości. Pojawiły się również dni tygodnia oraz pory roku natomiast w czasie wolnym każdy z naszych Simów możne realizować swoje własne hobby. W Sims 2 gracz musi również zatroszczyć się o zdrowie bohatera, któremu grożą rożne choroby.

 

Podstawową grę można rozbudować 8 dodatkami. The Sims 2 dodatki to: Na studiach, Nocne życie, Własny biznes, Zwierzaki, Cztery pory roku,  Podróże, Czas wolny i Osiedlowe życie. Dostępne są również liczne zestawy dodatkowych akcesoriów jak meble z Ikei, ubrania projektowane przez sieć H&M, zestaw świąteczny czy zestaw związany z przyjęciami i imprezami.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0