WindowsGryTransport Tycoon Deluxe

Transport Tycoon Deluxe Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Microprose Software
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
436

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Darmowa
  • Liczne misje
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

Transport Tycoon Deluxe to kultowa gra strategiczna i ekonomiczna polegająca na zarządzaniu przedsiębiorstwem transportowym.

Mimo sędziwego jak na grę komputerową wieku Transport Tycoon Deluxe ma ciągle rzesze stałych fanów na całym świecie, jak również, co można zaobserwować śledząc fora internetowe poświęcone grze - zdobywa ciągle nowych. Bardzo wielu graczy uważa, że w swojej kategorii gra ta ciągle jest niedoścignionym wzorem, jak również plasuje się w ścisłej czołówce gier w ogóle. Prezentowana tutaj wersja została przygotowana dla nieco nowszych komputerów i nie wymaga użycia emulatora.

Rozgrywka prowadzona jest w czasie rzeczywistym, do wyboru jest kilka scenerii min. klasyczna, pustynna, zimowa etc., w każdej zaś z nich dostępne są liczne mapy i scenariusze. Gra polega na konstrukcji infrastruktury transportowej (drogi, kolej, wytyczanie szlaków morskich i lotniczych, stacje kolejowe, lotniska etc.) i przewożeniu za pomocą dostępnych pojazdów (ogromna liczba typów ciężarówek, pociągów statków i samolotów - a wraz z upływem czasu pojawiają się nowe modele) towarów (kilkanaście rodzaji - min. zboże, węgiel czy ropa) i pasażerów pomiędzy odpowiednimi fabrykami, miastami itp. za co otrzymujemy stosowne ­wynagrodzenie, które przeznaczymy na dalsze inwestycje. Wszelkie elementy Transport Tycoon Deluxe posiadają bardzo wiele opcji i możliwości przez co gra jest bardzo skomplikowana i daje ogromną liczbę możliwości i strategii rozgrywki. W dalszym etapie zabawy gracz ma możliwość tworzenia niezwykle rozbudowanych sieci transportowych i skomplikowanych systemów semaforów w przypadku kolei czy nawet budowania własnych fabryk przetwarzających towary, istotne również będę relacje z władzami lokalnych miast, kampanie reklamowe czy pomoc w rozwoju lokalnych społeczności, natomiast dyrektorzy fabryk mogą oferować co jakiś czas specjalne subsydiowane ofert przewozu towarów, które przez pewien czas zapewnią nam ekstra zyski. Gra toczy się zarówno przeciwko graczom kontrolowanym przez komputer (tryb single player) jak i przeciwko żywym przeciwnikom za pośrednictwem sieci.


Wersja Deluxe to także łatwy w obsłudze edytor map i scenariuszy, poprawiona grafika i zwiększona SI graczy komputerowych.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0