WindowsGryVector

Vector Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Zręcznościowe
Producent:
Nekki GmbH
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
120 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
523

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Ciekawy pomysł na zabawę
  • Grafika
Minusy:
  • Brak innowacji w porównaniu do Mirror's Edge

Vector to niezależna gra akcji zrealizowana w rysunkowej konwencji. Widok, podobnie jak w klasykach gatunku, takich jak Mario, jest w pełni dwuwymiarowy. Gracz pędzi w prawą stronę, po wymyślnie zaprojektowanych lokacjach w skórze free-runnera.

 

Gra nawiązuje do kultury parkur - biegniesz przez miejskie terytoria: skaczesz po dachach, dźwigach, konstrukcjach metalowych czy placach budowy. Cały czas na granicy upadku, ocierając się o śmierć. Rozgrywkę można porównać do bestsellerowego tytułu Mirror's Edge. Największą różnicą jest inna prezentacja rozgrywki. W Vector można grać za pośrednictwem klawiatury lub gamepada.

 

Nasz główny bohater ma zwinność wojownika ninja i nie może się zatrzymać - musi uciekać ze świata, w którym jest permanentnie kontrolowany. Podobnie jak w książce George'a Orwella, Rok 1984, nad każdym człowiekiem czuwa Wielki Brat. Totalitarny ustrój nie odpowiada bohaterowi, który postanawia wyrwać się z matni. 

 

Vector posiada tryb kampanii, w którym uciekamy oraz Tryb Łowcy, w którym stajemy po stronie Wielkiego Brata i ścigamy niepokornych. Wersja PC została wyposażona w edytor poziomów, dzięki czemu można łatwo tworzyć nowe plansze i udostępniać je innym użytkownikom.

 

Wersja demo Vector jest dostępna na platformie Steam. By ją sprawdzić, konieczne jest posiadanie konta w usłudze i zainstalowanie klienta. Pełna wersja jest również do kupienia na Steamie. Kosztuje 5,99 euro, jest dostarczana w polskiej wersji językowej, a twórcy rozszerzają grę o darmowe dodatki typu DLC.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0