WindowsGryViolett

Violett Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Forever Entertainment
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
387 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
452

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Grafika
  • Duża liczba zagadek
  • Ciekawe nawiązanie do Alicji w Krainie Czarów
Minusy:
  • Drobne błędy

Violett to wydana w 2013 roku gra przygodowa stworzona przez polskie studio Forever Entertainment, specjalizujące się w produkcji niskobudżetowych gier na komputery PC, Mac oraz urządzenia mobilne. 

 

W Violett twórcy zainspirowali się historią Alicji w Krainie Czarów, tworząc jej unowcześnioną i znacznie zmienioną wersję. Główną bohaterką jest zbuntowana nastolatka o fioletowych włosach, która znajduje talizman, przenoszący ją do innego świata. Gracz eksploruje tajemnicze etapy i rozwiązuje łamigłówki. 

 

Violett to gra przygodowa typu poin'n'click. Interfejs typu wskaż i kliknij, to rozwiązanie znane od wielu lat, które sprawdziło się w najbardziej kultowych grach tego gatunku. Gracz eksploruje etapy, zbiera przedmioty i rozwiązuje zagadki logiczne przy wykorzystaniu elementów ekwipunku, ale nie tylko. Gra pozwala na posługiwanie się specjalnymi umiejętnościami Violett - m.in. telekinezą. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie rozgrywki postawili na łamigłówki logiczne - gracz nie będzie miał okazji do prowadzenia długi rozmów z postaciami napotkanymi na etapach.

 

Violett posiada ręcznie malowaną oprawę graficzną. Gra została przygotowana w stylu 2,5 D, co oznacza, że tła są płaskie, a postacie trójwymiarowe. 

 

Przed zakupem, Violett można sprawdzić dzięki wersji demo. Gra jest dostępna po polsku, na platformie Steam. Producent przygotował również wersje mobilne na Windows Phone, Android oraz iOS. Posiadacze komputerów Mac mogą pobrać grę z Mac App Store lub Steam.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0