WindowsGryWarzone 2100

Warzone 2100 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Warzone 2100 Community
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
91,5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
451

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Rozbudowane drzewo technologicznego
  • Międzyplatformowy tryb multiplayer
  • Gra jest całkowicie darmowa
Minusy:
  • Grafika nie jest już najwyższych lotów

Warzone 2100 pierwotnie zostało wydane jako komercyjną gra strategiczna w 1999 roku na PC i PlayStation. W 2004 roku, twórcy, Pumpkin Studios, zdecydowali się udostępnić kod źródłowy i od tego czasu, RTS jest rozwijany przez grupę miłośników na licencji GPL.


Fabuła gry została umiejscowiona w 2100 roku, w okresie po niedawnej apokalipsie, która miała miejsce w 2085 roku. Zadaniem gracza jest próba odbudowy państwowości – stworzenie systemów obronnych, wydobycie surowców, odkrywanie nowych technologii oraz projektowania nowych pojazdów.  Gra została utrzymana w konwencji RTS-a ekonomiczno-militarnego.


Warzone 2100 posiada rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, samouczek, dodatkowe tryby dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer, który pozwala na grę w sieci LAN oraz internecie. Ważną cechą jest fakt, że tryb sieciowy jest międzyplatformowy, co oznacza, że mogą grać ze sobą posiadacze wersji Windows, Linux i Mac.


Warzone 2100 posiada niskie wymagania sprzętowe i jest dostępne za darmo. Gra ma dużą społeczność, zorganizowaną wokół siebie, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnych do gry. Produkcja jest cały czas rozwijana i przystosowywana do współczesnych systemów operacyjnych.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0