WindowsGryWorld of Warcraft

World of Warcraft Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
RPG
Producent:
Blizzard Entertainment
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
681

Nasza ocena:

Henryk Tur
5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Ładnie wykonana
  • Dodatki rozszerzające świat
Minusy:
  • Niektóre misje są niezbyt udane

World of Warcraft to gra, która ma znaczący wpływ na gatunek MMORPG. Tytuł ten, zabiera nas w podróż do Azeroth. Krainę tą, ostatni raz mieliśmy okazję odwiedzić w WarCrafta III: The Frozen Throne. Niestety świat nadal jest z niebezpieczeństwie, napięcia pomiędzy jego mieszkańcami ponownie narastają a dodatkowo daje o sobie znać zło, które odradza się, zagrażając ponownie żyjącym istotom.

 

Wszystkie rasy, ponownie są zmuszone stanąć do walki, która przez nieustające konflikty, stała się już właściwie nieodłącznym elementem ich życia. Mimo zbliżającego się zagrożenia, nie byli jednak w stanie się w pełni zjednoczyć, powstały dwie, wzajemnie zwalczające się frakcje.

 

Pierwsza to Sojusz, który zrzesza ludzi, nocne elfy, gnomy i krasnoludy. Drugą stroną konfliktu jest Horda, do której należą mniej przyjazne rasy, wśród których znajdują się nieumarli, orkowie, taureni a także trolle. Kraina Azeroth jest niezwykle zróżnicowana, mamy okazję odwiedzić zarówno mroźne nieprzyjazne zakątki, jak i porośnięte bujną roślinnością dżungle. Jako że świat gry jest niezwykle rozległy bardzo przydatne są wierzchowce, które znacznie ułatwiają podróżowanie.

 

Co ciekawe część z nich to stworzenia latające, dzięki czemu umożliwiają nam dotarcie w trudno dostępne rejony. Ich odmian jest wiele, niektóre są zarezerwowane dla przedstawicieli konkretnych ras a z innych mogą korzystać wszyscy bez ograniczeń. Nim jednak postanowimy skorzystać z tego ułatwienia w podróżowaniu, powinniśmy się zatroszczyć o to by nasza postać opanowała odpowiednią umiejętność związaną z jeździectwem, przynajmniej w podstawowym stopniu.

 

Co ciekawe, większość lokacji jest zamieszkana. Nie zawsze jednak istoty, zamieszkujące dany region są do nas przyjaźnie nastawione. Często musimy liczyć się z tym, że rdzenni mieszkańcy danego obszaru, zaatakują nas gdy tylko pojawimy się na ich terenie. Jako że World of Warcraft to gra sieciowa, możemy konfrontować nasze umiejętności nie tylko ze stworzeniami, którymi kierują zaprogramowane algorytmy ale też żywymi graczami.

 

Właśnie możliwość walki z nimi, jest prawdziwą esencją rozgrywki, w grach takich jak World of Warcraft. Fanom RPG z pewnością do gustu powinno przypaść bogactwo ras, których przedstawicielem może być nasza postać. Podobnie jest w przypadku klas, których również jest wiele. Dzięki temu, nasz bohater może być dopasowany do stylu rozgrywki, który cenimy najbardziej.

 

Oczywiście wykonywanie zadań a także walka a więc podstawowe elementy rozgrywki w World of Warcraft, dostarczają nam doświadczenie. Umożliwia ono rozwijanie naszej postaci i zdobywanie kolejnych poziomów, co wiąże się nie tylko z poprawą podstawowych współczynników ale też możliwością poznania wielu umiejętności. Oczywiście wykonywanie zadań i walka to nie jedyne czynności, którym możemy się poświęcić podczas gry w World of Warcraft.

 

Dla graczy, których nudzi klasyczny styl rozgrywki, przygotowano szereg zajęć, którym można się poświęcić. Możemy się skupić choćby na alchemii czy inżynierii. Azeroth jest światem, który nieustannie się zmienia, twórcy gry dbają o to by gracze nie odczuwali monotonii. Efektem tego, są liczne okolicznościowe wydarzenia, udostępnianie co pewien czas nowych lokacji a także wprowadzanie poprawek, balansujących rozgrywkę.

 

Grafika prezentuje się dość specyficznie, wielu graczy twierdzi, że jest zbyt cukierkowa. Należy jednak docenić zalety z tego wynikające. Gra ma dość niskie wymagania sprzętowe a dodatkowo po oprawie wizualnej, nie widać zbytnio czasu, jaki już minął od premiery. Warto więc docenić silnik graficzny, na którego zastosowanie się zdecydowano. World of Warcraft to gra niesamowicie popularna. Na całym świecie gra w nią kilka milionów graczy. Nie ma więc problemu by znaleźć zarówno kompanów do podróży w najniebezpieczniejsze zakątki, jak i przeciwników do pojedynków.

 

Potencjał społeczności wykorzystano, oddając do naszej dyspozycji rozbudowane funkcje związane z gildiami. Dają nam one całkiem nowe możliwości i zmieniają oblicze rozgrywki, znacznie ją uatrakcyjniając. Oprócz nich istnieją też frakcje, czyli specjalne organizacje w obrębie, których możemy zdobywać reputację i zyskiwać w ten sposób różnego rodzaju przywileje. Aby jednak zasłużyć sobie w nich na szacunek, musimy się naprawdę postarać. Jest to więc zadanie dla graczy, którzy poznali już świat świat gry i są gotowi podjąć się wielu wyzwań.

 

Niestety za możliwości jakie oferuje nam World of Warcraft, musimy płacić, gdyż autorzy gry wymagają regularnego uiszczania abonamentu. Dla osób, które chcą się zapoznać ze światem Azeroth, bez konieczności ponoszenia kosztów, przygotowano jednak wersję darmową (Starter), która ogranicza maksymalny poziom doświadczenia, jaki możemy osiągnąć do 20 poziomu. Pozwala jednak przekonać się, czy rozgrywka przypadnie nam do gustu.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0