WindowsGryWRC 5

WRC 5 Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Wyścigi
Producent:
Bigben Interactive
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
ok. 5 GB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
456

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Pełna licencja rajdowa (WRC)
  • Obecność Roberta Kubicy
  • Rajd Polski!
  • Dużo zróżnicowanych odcinków specjalnych
  • Niezła oprawa graficzna (na PS4 i Xbox One)
Minusy:
  • Zbyt zręcznościowy tryb jazdy
  • Dla doświadczonych graczy – za prosta
  • O wiele gorsza oprawa graficzna na Xbox 360 i PS3

WRC 5 to piąta, najnowsza część znanej serii gier rajdowych opatrzona pełną licencją WRC. Pierwsza część zadebiutowała w 2010 roku pod kierownictwem studia Black Bean Games. Po jakimś czasie seria została przejęta przez Bigben Interactive – firmę bez większego doświadczenia w tego typu grach. 

 

Jak sama nazwa wskazuje, w grze znajdziemy pełną licencję Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) i weźmiemy udział w pełnym tegorocznym sezonie rajdowym. Oczywiście znajdziemy wszystkie oficjalne samochody w trzech klasach, kierowców, zespoły etc. Rzecz jasna wystartujemy we wszystkich tegorocznych rajdach w jednej z trzech klas tj. WRC, WRC2 oraz Junior WRC. Warto wspomnieć, że w grze znajdziemy również Roberta Kubicę i będziemy mogli zmierzyć się z nim na szybkich odcinkach w Finlandii lub kreętych trasach rajdu Monte Carlo. 

 

Jeśli już jesteśmy przy temacie rajdów, wszystkie odcinki – 65 OS-ów (odcinków specjalnych) – podzielono między 13 państw m.in. Szwecję, Finlandię, Walię, Meksyk oraz Polskę (słynny Rajd Polski). Oczywiście domyślnym trybem zabawy jest kariera, w której gracz wciela się w rolę początkującego i dopiero zaczynającego karierę kierowcy, który próbuje piąć się po szczeblach kariery od samego początku, czyli w klasie Junior WRC aż po królewską, najwyższą klasę – WRC. Pokonując kolejne odcinki specjalne musimy naprawiać uszkodzenia, ustawiać auto i zmagać się z innymi kierowcami. 

 

Jeśli chodzi o model jazdy, wytrawni gracze i miłośnicy symulacji raczej nie znajdą tu niczego odkrywczego. Twórcy postawili na dość zręcznościowy model jazdy, który nie wymaga od gracza wysokich umiejętności czy znajomości techniki jazdy. Co prawda najwyższy poziom trudności potrafi przynieść dużo frajdy, ale nie spodziewajmy się wyzwań rodem z Richard Burns Rally czy DiRT Rally. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać jeden rajd lub przejechać dowolny odcinek specjalny. Ciekawostką jest szkoła rajdowej jazdy, która pozwala przybliżyć ciekawostki i techniki jazdy po odcinkach specjalnych. Nie brakuje opcji toczenia rozgrywek wieloosobowych, gdzie gracze pokonują kolejno ten sam odcinek, a następnie porównują czasy swoich przejazdów. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0