Windows PhoneGryFinal Fantasy

Final Fantasy Windows Phone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
SQUARE ENIX Co LTD
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
92 MB
System operacyjny:
Windows Phone
Liczba pobrań:
457

Nasza ocena:

Lukasz
4,5
Plusy:
  • ciekawa fabuła
  • rozbudowany system walki
  • długość gry
  • ładna grafika
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

Final Fantasy w wersji dla Windows Phone to remake pierwszej części kultowej serii japońskich erpegów, która zapoczątkowała międzynarodową popularność tego gatunku. W przeciwieństwie do oryginału wydanego w 1987 roku, gra otrzymała całkowicie odświeżoną oprawą audiowizualną, dostosowaną do obecnych standardów, ulepszoną animację bohaterów, nowe efekty specjalne czarów, przemodelowaną mapę świata i nowych przeciwników.

Rozpoczynając zabawę, gracz musi dokonać wyboru jednej z sześciu klas, indywidualnie dla czterech bohaterów, którymi przyjdzie pokierować: Wojownik, Monk, Złodziej, Czarny Mag (czary ofensywne), Biały Mag (czary leczące), Czerwony Mag (zbalansowane połączenie dwóch poprzednich). Każdy z nich wymaga innej taktyki oraz posiada unikalne zdolności. Gra polega na zwiedzaniu świata, eksplorowaniu miast i wiosek, a także jaskiń, podziemii i innych ukrytych lokacji. Gra przedstawiona jest z perspektywy 2d, jednak remake cechuje się dodaniem trójwymiarowego środowiska w tle.

Istotną kwestią w Final Fantasy jest interakcja z mieszkańcami miast i wiosek. Niejednokrotnie to właśnie rozmowy z nimi sprawią, że fabuła będzie mogła posunąć się do przodu. Niektórzy będą wymagać od nas wykonania określonych zadań, u innych będziemy mogli kupić uzbrojenie, pancerze lub czary, a nawet przenocować w celu odnowienia energii.

Przemierzając mapę świata, przedstawioną w formie miniaturowej, mamy podgląd na najbliższe lokacje. Po wejściu do nich możemy zwiedzać nowe tereny w powiększonej skali. Innowacyjnym elementem, który do dziś stanowi wzór dla wielu gier z gatunku RPG, jest z kolei system walki.

Przeciwnicy są niewidoczni, jednak co jakiś czas na mapie świata lub w określonych lokacjach (z wyjątkiem miast) zostajemy przeniesieni na osobny ekran, gdzie rozpoczyna się walka. W Final Fantasy jest ona turowa, przez co możemy swobodnie rozplanować nasze ataki. Każda postać posiada HP (ilość życia) oraz MP (energia magiczna), które należy stale kontrolować. Po wygranej otrzymujemy punkty doświadczenia, które z czasem zwiększają level postaci. Aby skutecznie pokonywać kolejnych wrogów, należy również regularnie kupować nowy sprzęt, czary i przedmioty leczące.

W wersji dla Windows Phone, gra Final Fantasy otrzymała specjalnie zaprojektowane sterowanie dotykowe. Ponadto gra oferuje kilkadziesiąt godzin zabawy, rozwijania postaci, dużą liczbę dodatkowych zadań i ukrytych przeciwników do pokonania, a także interesującą fabułę, która rozwija się wraz z postępem wykonywanych zadań.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0