Windows PhoneGryPuzzle Quest 2

Puzzle Quest 2 Windows Phone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
Namco Bandai Games
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
218 MB
System operacyjny:
Windows Phone
Liczba pobrań:
561

Nasza ocena:

Lukasz
4,5
Plusy:
  • duże możliwości rozwoju bohatera
  • wciągające tryby zabawy
  • klimatyczna oprawa audiowizualna
  • ciekawa fabuła
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

Puzzle Quest 2 to kontynuacja nietuzinkowej produkcji, będącej połączeniem gry logicznej i RPG. W przeciwieństwie do pierwowzoru mamy tutaj do czynienia z całkowicie nową historią i postaciami. Elementem wspólnym jest sposób prowadzenia rozgrywki oraz podobny system walki, który dodatkowo został rozbudowany o nowe funkcje. Naszym największym przeciwnikiem będzie Gorgon – okrutny stwór, który opanował wioskę Verloren.

Zadaniem gracza będzie przemierzenie rozmaitych lokacji, w celu pokonania wszystkich przeciwników i oswobodzenie mieszkańców spod jarzma tyranii. Do dyspozycji oddano nam 4 klasy postaci: Barbarzyńcę, Inkwizytora, Wojennego Maga oraz Zabójcę. Każdy z nich charakteryzuje się unikalnymi zdolnościami oraz co istotne w tej grze, odpornością na wybrane kolory żywiołów. Eksploracja świata przebiega na miniaturowej mapie, podzielonej na lokacje. Po drodze będziemy rozmawiać z napotkanymi postaciami i wykonywać dla nich zadania, jednak najważniejszym elementem Puzzle Quest 2 jest system walki.

W momencie napotkania przeciwników, walka rozpoczyna się na specjalnie przygotowanych planszach, które nawiązują do gier logicznych pokroju Bejeweled. Aby odebrać energię przeciwnikowi, musimy układać 3 lub więcej identycznych symboli obok siebie. Kiedy tak się stanie, na ich miejscu pojawiają się kolejne, które spadają losowo z górnej części planszy. W przeciwieństwie do podobnych gier, tutaj możemy zadać obrażenia przeciwnikowi wyłącznie wtedy, kiedy usuniemy 3 lub więcej symboli czaszki.

Na planszy pojawiają się również kryształy w różnych kolorach. Im większą ilość usuniemy, tym więcej zdobędziemy magii odpowiadającej za dany żywioł. Na początku będziemy mieli niewielką ilość punktów magicznych, jednak wraz z postępem gry i zbieraniu kolorów, pomiędzy turami będzie można użyć specjalnych czarów ofensywnych lub ochronnych. Znajdziemy tu również klocki, które zwiększają naszą obronę, dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie kolejnego ruchu.

Puzzle Quest 2 oferuje dziesiątki godzin zabawy, rozbudowaną fabułę, wciągający system walki oraz duże możliwości rozwoju bohatera. Nie zabrakło przy tym starannie dopracowanej oprawy audiowizualnej, wielu misji pobocznych oraz nietuzinkowego, średniowiecznego klimatu, który powinien wciągnać każdego gracza już po kilku minutach rozgrywki.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0