WindowsProgramy3DMark03 Free 3.6.0

3DMark03 Free 3.6.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Futuremark Corporation
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
178,04 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
324

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Rzetelny wynik punktowy umożliwiający porównanie z innymi komputerami.
  • Darmowa wersja bez dużych ograniczeń.
Minusy:
  • Na chwilę obecną odrobiną „za słaby”.
  • Miarodajne wyniki testów tylko starszych komputerów.

3DMark03 Free to w pełni darmowe, zaawansowane i kompleksowe oprogramowanie do testowania komputera pod kątem wydajności graficznej. To niezwykle popularne narzędzie przede wszystkim wśród graczy, którzy wykonując wymagające testy są w stanie sprawdzić, na jakim poziomie wydajnościowym plasuje się ich komputer.

Program 3DMark03 Free w głównej mierze testuje wydajność komputera w grach. Podczas szeregu testów sprawdzane są poszczególne funkcje i podzespoły odpowiedzialne między innymi za wyświetlanie grafiki (układy graficzne zgodne z DirectX 9.0 oraz procesory wielordzeniowe) jak również generowanie dźwięku (układy audio, karty graficzne etc.). Po wykonaniu wszystkich testów rezultat wyświetlany jest pod postacią wyniku punktowego, który jasno i wyraźnie wskazuje wydajność sprzętu – im więcej punktów, tym lepsza wydajność komputera w grach i programach trójwymiarowych.

Co ciekawe, po wykonaniu testu wynik możemy opublikować na specjalnej stronie, będącej porównywarką wyników - Online ResultBrowser. Taka funkcja umożliwia użytkownikom sprawdzenie, jak na tle innych komputerów wypada ich sprzęt, dzięki czemu decyzja o ewentualnej wymianie konkretnego podzespołu jest o wiele prostsza. Należy pamiętać, że wersja darmowa jest nieco ograniczona funkcjonalnie, choć umożliwia przeprowadzenie rzetelnego testu bez żadnych przeszkód. Warto również wspomnieć o reklamach, jednak nie są one ani uciążliwe, ani niebezpieczne. 

Program 3DMark03 Free jest narzędziem testującym, które w dużym stopniu obciąża komputer, dlatego też należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe. Testowany komputer powinien posiadać procesor o taktowaniu co najmniej 1 GHz, 256 MB pamięci RAM oraz przynajmniej 1 GB wolnego miejsca na dysku. Warto również wspomnieć o karcie graficznej zgodnej z DirectX 9.0. Program wspiera systemy operacyjne z rodziny Microsoft Windows w wersji 98, SE, ME, 2000, XP lub nowsze. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0