WindowsProgramy3DMark06 Basic Edition 1.2.1

3DMark06 Basic Edition 1.2.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Futuremark Corporation
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
584 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
421

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Program generuje rzetelny wynik punktowy umożliwiający porównanie z innymi komputerami.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Darmowa wersja bez dużych ograniczeń.
Minusy:
  • Podczas testów słabsze komputery są bardzo mocno obciążane.

3DMark06 Basic Edition to darmowe (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych – licencja adware), kompleksowe i nawet w wersji Basic, bardzo zaawansowane oprogramowanie do testowania komputera pod kątem wydajności graficznej. Program cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród graczy, którzy wykonując wymagające testy są w stanie sprawdzić, na jakim poziomie wydajnościowym plasuje się ich komputer.

Program 3DMark06 Basic Edition podczas kilku testów sprawdza poszczególne funkcje i podzespoły odpowiedzialne między innymi za wyświetlanie grafiki (układy graficzne zgodne z DirectX 9.0 wspierające Pixel Shaders 2.0 i 3.0 oraz procesory wielordzeniowe) jak również generowanie dźwięku (układy audio, karty graficzne etc.). Po zakończeniu procesu testowania, aplikacja wyświetla jasny do zrozumienia wynik punktowy, który jasno i wyraźnie wskazuje wydajność sprzętu – większa ilość punktów oznacza wyższą wydajność komputera w grach i programach trójwymiarowych.

Oprócz możliwości testowania, użytkownicy mogą opublikować wyniki na specjalnej stronie - Online ResultBrowser. Taka funkcja daje użytkownikom możliwość sprawdzenia, jak na tle innych komputerów wypada ich sprzęt, dzięki czemu decyzja o ewentualnej wymianie konkretnego podzespołu jest o wiele prostsza. Co prawda wersja darmowa programu 3DMark06 Basic Edition jest nieco ograniczona funkcjonalnie, ale i tak daje użytkownikowi możliwość przeprowadzenia kompletnego testu bez żadnych przeszkód. 

Program 3DMark03 Free jest narzędziem testującym, które w dużym stopniu obciąża komputerWarto pamiętać o tym, że podczas testu podzespoły mogą pracować na skraju wydajności nagrzewając się – w skrajnych przypadkach mogą pojawić się problemy z wydajnością. Testowany komputer powinien posiadać procesor o taktowaniu 2,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz przynajmniej 1,5 GB wolnego miejsca na dysku. Warto również wspomnieć o karcie graficznej zgodnej z DirectX 9.0 oraz zainstalowanych w systemie bibliotek Visual C++ 2005 Redist. Program wspiera systemy operacyjne z rodziny Microsoft Windows w wersji 7, Vista oraz XP w wariancie 32 lub 64-bitowym z najnowszymi pakietami Service Pack.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0