WindowsProgramy3DMark 1.1.0

3DMark 1.1.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Futuremark Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,0 GB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
378

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Ogromne możliwości wszechstronnego testowania sprzętu.
  • Możliwość przeprowadzenia testów urządzeń mobilnych.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość wybrania odpowiedniego dla sprzętu trybu.
Minusy:
  • Problemy z działaniem na słabszych komputerach.
  • W skrajnych przypadkach możliwość zawieszenia systemu.

3DMark to niezwykle popularny na całym świecie i w środowisku graczy program, za pomocą którego możemy bardzo skutecznie przetestować nie tylko wydajność, ale i stabilność całego zestawu komputerowego. Wymagające testy są w stanie wycisnąć z komputera wszystkie możliwości generując przy tym wynik liczbowy, który z kolei można porównać z innymi zestawami.

Program 3DMark testuje przede wszystkim wydajność graficzną komputera, a co za tym idzie jego wydajność i moc w najnowszych grach komputerowych. Nierzadko wynik testu jest wyznacznikiem ogólnej sprawności i wydajności komputera. Co ciekawe, w najnowszej edycji programu 3DMark możemy sprawdzić nie tylko swój komputer, ale po instalacji odpowiedniej aplikacji, również wydajność smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym iOS lub Google Android. 

W najnowszej odsłonie benchmarku 3DMark do rąk użytkowników oddano trzy nowe zestawy testów: Ice Storm, Cloud Gate oraz Fire Strike, które umożliwiają przetestowanie całego sprzętu oraz, co oczywiste, układów graficznych zgodnych z DirectX 9, 10 i 11. Czym charakteryzują się poszczególne zestawy i tryby testów?

Jeśli chcemy przetestować słabszy komputer lub urządzenie mobilne, powinniśmy skorzystać z trybu Ice Storm. Tryb ten umożliwia testowanie urządzenia przy włączonym filtrowaniu anizotropowym i MSAA. Dla użytkowników komputerów domowych o przeciętnej wydajności oraz urządzeń mobilnych z wyższej półki, przygotowano tryb Cloud Gate. Jeśli jednak chcemy wycisnąć z naszej maszyny wszystkie możliwości, powinniśmy skorzystać z ostatniego trybu Fire Strike.

Benchmark ten jest w stanie zmęczyć nawet ekstremalnie podkręcony komputer o imponujących parametrach. W dwóch ostatnich trybach aktywne są zaawansowane ustawienia graficzne, takie jak rozmycia, głębia ostrości, wysokie ustawienia cieniowania powierzchni etc. Użytkownicy mają do wyboru kilka wariantów programu. Jeśli zależy nam na prostych i darmowych testach, wybieramy wersję Basic Edition. Jeśli jednak chcemy wykonać kompleksowy test np. komputera w firmie, powinniśmy wybrać wariant Advanced Edition lub Professional Edition. 

Użytkownicy podstawowego trybu mogą skorzystać z wszystkich powyższych trybów, oprócz tego ma możliwość zarejestrowania się na stronie producenta i dzielenia się wynikami z innymi użytkownikami. Pamiętajmy jednak, że podczas długotrwałych testów podzespoły komputera mogą się nagrzewać, co może prowadzić do problemów ze stabilnością lub w skrajnych przypadkach, nawet do awarii sprzętu.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0