WindowsProgramyAS SSD Benchmark 1.7.4739.38088

AS SSD Benchmark 1.7.4739.38088 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Alex Schepeljanski
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,27 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
833

Nasza ocena:

Kamil
3
Plusy:
  • Możliwość kompletnego i rzetelnego przetestowania dysku twardego.
  • Obsługuje nie tylko dyski SSD, ale i tradycyjne dyski magnetyczne.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Podczas testów dostęp do komputera jest ograniczony.

AS SSD Benchmark to niewielki i darmowy program do testowania wydajności dysków twardych opartych na architekturze SSD (Solid State Drive), choć wbrew temu, co sugeruje nazwa, narzędzie sprawdzi się także przy testowaniu dysków tradycyjnych z talerzami magnetycznymi.

Za pomocą programu AS SSD Benchmark możemy przeprowadzić test zarówno dysku SSD, jaki tradycyjnego, magnetycznego nośnika danych. Oprócz tego możemy przetestować pamięci zewnętrzne podłączane do komputera za pośrednictwem złącza USB. Mimo potężnych możliwości, narzędzie jest dość proste w obsłudze, dzięki temu nawet początkujący użytkownicy bez wiedzy i doświadczenia informatycznego poradzą sobie z obsługą wszystkich opcji. 

Warto pamiętać, że kompletny proces testowania dysku twardego trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut w zależności od pojemności magazynu danych. Całość składa się z czterech niezależnych od siebie etapów – to użytkownik decyduje, który test przeprowadzić, a który pominąć. Do wyboru jest test sekwencyjnego zapisu i odczytu danych o objętości 1 gigabajta, test zapisu i odczytu losowych, niewielkich bloków, możliwość wykonywania powyższych operacji dla 64 wątków, oraz test mierzący czas dostępu do dysku (access time).

Po zakończeniu testu użytkownik może zapoznać się z wynikami cząstkowymi oraz uśrednionym rezultatem. Przedstawione dane możemy skopiować do schowka systemowego, a następnie zapisać w pliku tekstowym, jak również eksportować wyniki do pliku XML lub zrzutu ekranowego w formacie PNG. Co ciekawe, oprócz powyższych funkcji do rąk użytkowników oddano dwie dodatkowe: narzędzie do mierzenia prędkości kopiowania danych oraz sprawdzania prędkości odczytu/zapisu danych skompresowanych.

Pamiętajmy, że program AS SSD Benchmark nie wymaga instalacji na dysku twardym – wystarczy rozpakować archiwum do dowolnego katalogu, a następnie uruchomić plik wykonywalny. Oprócz tego należy pamiętać, że do poprawnego działania wymagana jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 3.0 lub wyższej. Pamiętajmy również, że przed testami należy przygotować, co najmniej 3 GB wolnego pamięci na dysku twardym. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0