WindowsProgramyAVG AntiVirus Free 2017 17.7.3032

AVG AntiVirus Free 2017 17.7.3032 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
AVG Technologies
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
274,13 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
193

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Bardzo wysoka skuteczność wyszukiwania wirusów.
  • Bardzo dużo przydatnych dodatków i opcji.
  • Ciekawe dodatki i przydatne narzędzia.
  • Niewielki apetyt na zasoby systemu.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy z usunięciem wirusa.
  • Denerwująca reklama w darmowej wersji.
  • Odrobinę dłuższy start systemu.

AVG AntiVirus Free to w pełni bezpłatna (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych) i niezwykle popularna edycja pakietu antywirusowego, który cieszy się opinią skutecznego i wydajnego. Cały pakiet składający się z wielu niezbędnych modułów chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i atakami z sieci nie obciążając przy tym systemu.

 

Oczywiście głównym składnikiem całego pakietu jest skaner antywirusowy, który działa w tle i na bieżąco monitoruje i chroni wszystkie pliki przed wirusami, trojanami i innymi szkodliwymi działaniami z sieci. Oczywiście skaner działa cały czas, ale w każdej chwili możliwe jest uruchomienie dokładnego, pełnego skanowania całego systemu w poszukiwaniu zakamuflowanych zagrożeń. Cechą charakterystyczną całego pakietu jest bardzo niskie zapotrzebowanie a zasoby systemowe, czym nie mogą się pochwalić niektóre płatne wydania.

 

Jednym z głównych zadań pakietu AVG AntiVirus Free jest stała ochrona użytkownika podczas przeglądania Internetu. Pomaga w tym moduł o nazwie LinkScanner, który skanuje linki oraz zawartość ukrytych pod nim witryn blokując ewentualny dostęp do podejrzanych stron internetowych wyłudzających dane itp. Ciekawym dodatkiem jest składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. Rzecz jasna pakiet skanuje pocztę skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP, a do tego celu zawsze wykorzystuje dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne.

 

Na uwagę zasługują bardzo rozbudowane i zaawansowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy, zaś początkujący skorzysta z podstawowych ustawień. Nie zabrakło również systemu raportów oraz modułu automatycznie wykonywanych zadań. Możemy na przykład zaplanować skanowanie w określonym czasie, np. gdy nie korzystamy z komputera itp. Na deser dostajemy narzędzie o nazwie PC Analyzer, które skanuje komputer w poszukiwaniu śmieci i zbędnych plików.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0