WindowsProgramyAbiWord 2.8.6

AbiWord 2.8.6 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
AbiSource
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
410

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • W pełni darmowa i otwarta licencja programu.
  • Bardzo prosta i intuicyjna obsługa.
  • Rewelacyjna alternatywa dla programu Microsoft Word.
  • Bardzo dużo funkcji i ciekawych narzędzi.
  • Obsługa wielu formatów tekstów.
Minusy:
  • Wymagający użytkownicy mogą narzekać na brak zaawansowanych funkcji.

AbiWord to bardzo prosty w obsłudze, w pełni darmowy edytor tekstowy stanowiący dość ciekawą alternatywę dla ciągle najpopularniejszego, ale płatnego programu Microsoftu – pakietu Office i składnika Word.

 

Obecnie najpopularniejszym edytorem tekstu jest Microsoft Word, składnik pakietu Microsoft Office. Niestety nie każdy potrzebuje tak zaawansowanego programu, nie każdy również może zapłacić dość wysoką cenę za pełną licencję. Jeśli ktoś korzysta z edytora tekstu od czasu do czasu lub potrzebuje prostszego w obsłudze programu, powinien zwrócić uwagę na program AbiWord.

 

Największą zaletą programu jest w pełni darmowa i otwarta licencja. Mimo bezpłatnej licencji, AbiWord nie posiada żadnych braków, obsługuje praktycznie wszystkie najpopularniejsze formaty plików oraz oferuje szereg funkcji, które sprostają wymaganiom nawet wymagających użytkowników. Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy wzorowali się na najpopularniejszym konkurencie – interfejs jest intuicyjny i przypomina ten z popularnego Worda.

 

AbiWord oferuje również eksport do plików typu HTML, sprawdzane pisowni z opcjonalnym podkreślaniem czy wyliczanie z listami wypunktowanymi lub numerowanymi. Na uwagę zasługuje również uniwersalny format plików wyjściowych, które można odtworzyć praktycznie na każdym innym edytorze tekstów. Wypada również wspomnieć, że program posiada wiele filtrów dla takich formatów jak HTML, RTF czy Microsoft Word.

 

Na koniec warto dodać, że program AbiWord został stworzony w oparciu o otwartą licencję GNU General Public License. Oznacza to, że oprogramowanie jest nie tylko zupełnie darmowe, ale i oferuje możliwość dowolnego przetwarzania i modyfikowania kodu źródłowego.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0