WindowsProgramyAdvanced EFS Data Recovery 4.43

Advanced EFS Data Recovery 4.43 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Elcomsoft Co. Ltd.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,29 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
427

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Proste w obsłudze i bardzo wygodne narzędzie.
  • Dwa interfejsy dla początkujących i zaawansowanych.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.
  • Niekiedy nie współpracuje z zaszyfrowanymi plikami.

Advanced EFS Data Recovery to bardzo skuteczne i proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego uzyskamy dostęp do zaszyfrowanych przez wbudowany w system Windows mechanizm EFS (Encrypting File System) wszelkich danych, plików, folderów etc. 

Mechanizm ten szyfruje przechowywane na dyskach twardych dane – funkcja ta dostępna jest już od wielu edycji systemu operacyjnego firmy Microsoft. Za pomocą technologii EFS użytkownik może szybko i prosto szyfrować dowolne pliki i foldery – wystarczy zaznaczyć wybrany plik lub folder, a następnie wybrać odpowiednią opcję z menu we Właściwościach.

Największą wadą szyfrowania za pomocą mechanizmu EFS jest powiązanie plików bezpośrednio z kontem użytkownika. Po zaszyfrowaniu danych i wykasowaniu konta (nieumyślnie lub np. podczas zmiany systemu operacyjnego) możemy mieć problem z dostępem do swoich plików czy folderów – wtedy z pomocą przychodzi program Advanced EFS Data Recovery. Narzędzie to pozwala szybko i łatwo deszyfrować zabezpieczone za pomocą mechanizmu EFS pliki. 

Program wspiera wszystkie systemy operacyjne, w których dostępna jest funkcja EFS. Oprócz podstawowej funkcji, Advanced EFS Data Recovery wspiera również szyfrowanie DESX, 3DE3 oraz AES, pozwala także na wyszukiwanie na dysku zaszyfrowanych danych. Warto również zwrócić uwagę na ciekawą funkcję poszukiwania na dyskach twardych kluczy szyfrujących oraz szczegółową analizę usuniętych danych. Z programu skorzystają zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy – narzędzie wyposażono w dwa interfejsy z podstawowymi i rozszerzonymi funkcjami. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0