WindowsProgramyAshampoo Anti-Virus 2015 1.2.1

Ashampoo Anti-Virus 2015 1.2.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Ashampoo GmbH & Co. KG
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
162 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
339

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bardzo skuteczne działanie, wysoka wykrywalność wirusów.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa, czytelny interfejs.
  • Niewielki apetyt na zasoby systemu.
Minusy:
  • Dość powolne działanie.
  • Niedopracowany proces aktualizacji.

Ashampoo Anti-Virus to najnowsza odsłona popularnego pakietu zabezpieczającego komputer oraz zapisane na nim dane przed wszelkimi niebezpieczeństwami płynącymi z sieci. Chodzi oczywiście o wirusy, szkodliwe komponenty, złośliwe oprogramowanie itp. 

 

Warto zacząć od technicznej strony pakietu Ashampoo Anti-Virus, który wyposażono w dwa silniki skanujące (Bitdefender oraz Emsisoft). Takie rozwiązanie pozwala kompleksowo chronić komputer przed wirusami, trojanami, robakami, komponentami malware i rootki, jak również botami oraz składnikami reklamowymi i komponentami wykradającymi poufne informacje. Oczywiście oprócz podstawowych funkcji, takich jak skanowanie na żądanie użytkownika, które obejmuje wszystkie podłączone do komputera nośniki danych, lub tylko elementy wskazane przez użytkownika, pakiet Ashampoo Anti-Virus oferuje także działający automatycznie w tle skaner dostępu. Jego głównym zadaniem jest kontrola potencjalnie zainfekowanych plików podczas zapisywania, kopiowania itp.

 

Oprócz tego do rąk użytkowników oddano inne, niezwykle przydatne moduły i mechanizmy ochrony działające w czasie rzeczywistym. Elementy te przeznaczone są do wyszukiwania ukrytych procesów i plików, monitorowania wpisów dodawanych w autostarcie oraz instalacji składników LSP/BHO, jak również zmian w pliku hosts. Co ciekawe, pakiet Ashampoo Anti-Virus posiada inne, równie istotne funkcje. Mowa między innymi o kilku przydatnych narzędziach, które pozwalają dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo poufnych danych i prywatność. Jest to między innymi funkcja przeznaczona do całkowitego i bezpowrotnego kasowania plików, jak również usuwania pamięci podręcznej przeglądarki, historii odwiedzanych stron, ciasteczek itp. 

 

Ashampoo Anti-Virus posiada także funkcję skanowania dysków twardych w poszukiwaniu niewidocznych z poziomu Eksploratora Windows strumieni, a także przeglądania i zatrzymywania wybranych procesów, które np. spowalniają system. Jest także znany wszystkim mechanizm kwarantanny, w której przechowywane są zainfekowane lub potencjalnie niebezpieczne pliki. Na deser dostajemy automatyczne aktualizacje – programu oraz bazy sygnatur wirusów – jak również opcję harmonogramu zadań z możliwością zaplanowania np. cyklicznych skanów całego systemu lub wybranych lokalizacji. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0