WindowsProgramyChromium 61.0.3115.0

Chromium 61.0.3115.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
The Chromium Projects
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
41,35 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
213

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Ciekawa alternatywa dla komercyjnych rozwiązań.
  • Niezależny, w pełni otwarty i bezpłatny projekt z możliwością dowolnej modyfikacji.
  • Większość funkcji działa lepiej niż u konkurencji.
Minusy:
  • Niekiedy wahania stabilności.
  • Sporadyczne problemy z aktualizacjami.

Chromium to niezwykle ciekawa, w pełni darmowa przeglądarka internetowa udostępniana i tworzona na zasadach licencji Open Source. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy użytkownik może wprowadzać własne modyfikacje w kodzie programu. Warto również wspomnieć, że przeglądarka wykorzystuje silnik renderujący Webkit i jest bazą dla tak popularnych rozwiązań, jak Google Chrome czy CoolNovo.

Twórcy projektu Chromium udostępniają kod źródłowy umożliwiając tym samym samodzielną kompilację aplikacji na wybrane architektury wraz z możliwością niemal dowolnej przeróbki i dostosowania do indywidualnych preferencji. Rzecz jasna przeglądarka w standardowej wersji pracuje tak, jak inne alternatywy: posiada mechanizm kart, stronę startową, wbudowany mechanizm wspomagania pobierania plików itp.

Oprócz tego przeglądarka Chromium wspiera kodeki Vorbis, Theora i WebM, zaś bardzo ciekawą zaletą jest możliwość instalowania motywów i rozszerzeń przygotowanych pierwotnie dla przeglądarki Google Chrome. Na uwagę zasługuje także wbudowany odtwarzacz Flasha i czytnik dokumentów PDF z mechanizmem automatycznych aktualizacji. Co więcej, Chromium udostępniany jest w formie programu portable, który nie wymaga instalacji na dysku.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0