WindowsProgramyCryptBox 2015 5.0

CryptBox 2015 5.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Abelssoft GmbH
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
28,91 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
411

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Bardzo skuteczne szyfrowanie poufnych danych.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość szyfrowania algorytmem AES-256
Minusy:
  • Tylko wersja testowa z kilkoma ograniczeniami

CryptBox to bardzo przydatne narzędzie do ochrony poufnych danych poprzez ich szyfrowanie. Dane możemy zabezpieczać zarówno na wewnętrznym dysku twardym, jak i zewnętrznych nośnikach danych, takich jak dysku zewnętrzne, pamięci flash, karty pamięci itp.

 

Za pomocą programu CryptBox możemy tworzyć tak zwane sejfy, w których możemy przechowywać praktycznie wszystkie ważne dla nas pliki: poufne dokumenty, filmy, ważne zdjęcia i grafiki itp. Co więcej, każdy stworzony za pomocą programu sejf może mieć konkretną wielkość określoną przez użytkownika. Jeśli chodzi o sposób zabezpieczenia, zastosowany został popularny i niezawodny algorytm szyfrujący AES-128. Po zakupieniu licencji do rąk użytkownika zostanie oddany algorytm AES-256.

 

Oczywiście program CryptBox posiada kilka trybów i sposobów zabezpieczania danych. Możemy ustawić program tak, aby sejf „otwierał się” po wpisaniu hasła za pomocą klawiatury. Jeśli jednak chcemy nieco utrudnić życie komuś, kto chce dostać się do naszego zabezpieczonego katalogu, możemy skorzystać z możliwości ustawienia specjalnego zabezpieczenia. Może to być kod obrazkowy, który należy odblokować myszką, lub wygenerowany klucz, który odblokuje  dostęp do zaszyfrowanych danych po podłączeniu do komputera np. pendrive'a.

 

Użytkownik programu CryptBox może również wybrać jeden z dwóch sposobów dodawania danych do sejfu. Można tego dokonać za pomocą wbudowanego w narzędzie menadżera transferu, lub tradycyjnie za pośrednictwem Eksploratora Windows. Po odblokowaniu za pomocą kodu, klucza lub kombinacji obrazków, z sejfu można korzystać jak z konwencjonalnego katalogu lub folderu. Istnieje również możliwość przekonwertowania tradycyjnego folderu lub całego katalogu na zabezpieczony sejf. Mogą to być nawet foldery z programami lub grami, które zaczną działać dopiero po odblokowaniu.

 

W programie CryptBox znajdziemy także ciekawe narzędzie do bezpiecznego i bezpowrotnego kasowania danych oraz funkcję MemoryProtect, która uniemożliwia szkodliwemu oprogramowaniu wykradanie wprowadzanych przez użytkownika haseł. Interfejs programu jest prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy będą w stanie opanować wszystkie dostępne opcje i dodatki.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0