WindowsProgramyCrystalDiskMark 3.0.2f

CrystalDiskMark 3.0.2f download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
hiyohiyo
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,58 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
425

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Skromny i intuicyjny interfejs użytkownika.
  • Czytelne i jasne wyniki testów.
Minusy:
  • Zbyt mało opcji dla zaawansowanych użytkowników.

CrystalDiskMark to darmowy i bardzo skuteczny program testujący, za pomocą którego sprawdzimy wydajność dysku twardego. Wyniki są generowane na podstawie testów sekwencyjnych oraz losowych operacji zapisu oraz odczytu danych. Po zakończeniu procesu program wyświetli ostateczny wynik pomiaru prędkości transferu. 

Do dyspozycji użytkownika oddano kilka możliwości oraz trybów przeprowadzania testów do wyboru. Oprócz tego możemy wybrać ilość powtórzeń każdego z testów – od pojedynczego testu, aż po 9 powtórzeń – jak również rozmiar próbki danych testowych w zakresie od 50 MB do aż czterech gigabajtów. Naturalnie możemy wybrać dysk, który chcemy poddać badaniom. 

Po zakończeniu procesu testowania, końcowe dane prezentowane są w tabeli oraz za pomocą niewielkich wykresów. Ponadto raport z wynikiem testów możemy zapisać na dysku twardym w dowolnej formie, na przykład pod postacią pliku tekstowego. Obsługa programu CrystalDiskMark jest bardzo prosta i bezproblemowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez wiedzy informatycznej poradzą sobie z przeprowadzeniem testu dysku. Interfejs programu jest skromny i minimalistyczny, zaś w opcjach możemy wybrać polski język lub inny styl graficzny.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0