WindowsProgramyDocToText 4.0.838

DocToText 4.0.838 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
SILVERCODERS
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
516 KB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
376

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość wyodrębnienia czystego tekstu praktycznie z każdego dokumentu.
  • Funkcja odzyskiwania uszkodzonego tekstu.
Minusy:
  • Na początku wymaga krótkiego treningu w obsłudze.

DocToText to bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego dokonamy konwersji dokumentów zapisanych w wielu popularnych formatach do prostego i czystego formatu tekstowego (plain text).

 

Program udostępniany jest przez twórców na zasadzie licencji GPL, dzięki czemu każdy może korzystać z narzędzia za darmo. Co więcej, każdy może wprowadzać modyfikacji w kodzie źródłowym programu, aby dostosować go do własnych potrzeb. W skład pakietu wchodzi program konsolowy oraz biblioteka C/C++, umożliwiająca wbudowanie mechanizmu ekstrakcji tekstu z dokumentów w inną aplikację.

 

Twórcy programu DocToText deklarują, że bez problemu poradzi on sobie z takimi formatami, jak MS Word (DOC), MS Excel (XLS), MS PowerPoint (PPT), Rich Text Format (RTF), OpenDocument (znany także, jako ODF i ISO/IEC 26300, pełna nazwa: OASIS Open Document Format for Office Applications), jak również z dokumentami tekstowymi (ODT), arkuszami kalkulacyjnymi (ODS), prezentacjami (ODP), Office Open XML (ISO/IEC 29500, MS PowerPoint (PPTX) i HyperText Markup Language (HTML).

 

Oprócz podstawowych funkcji, DocToText pozwala na konwersję uszkodzonych dokumentów OpenDocument i Office Open XML, co z kolei oznacza, że może być użyty do odzyskania tekstu, nawet, jeśli inne metody odzysku zawiodły. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0