WindowsProgramyDoro PDF Writer 1.86

Doro PDF Writer 1.86 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
The SZ
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
8,74 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
625

Nasza ocena:

Kamil
3
Plusy:
  • Obsługa wielu systemów operacyjnych – również starszych np. Windows XP czy 98.
  • Dość duża liczba opcji konfiguracyjnych i edycyjnych.
  • Dostęp do ukrytych i bardzo przydatnych funkcji poprzez pliki Doro.ini.
  • Polski język interfejsu użytkownika.
Minusy:
  • Mimo obsługi starszych systemów, sporadyczne problemy z tworzeniem kilkustronicowych dokumentów PDF.

Doro PDF Writer to prosty w obsłudze i w pełni bezpłatny program do tworzenia plików PDF na bazie dowolnych dokumentów (tekstu, arkusza kalkulacyjnego, zdjęć etc.) działający na zasadzie wirtualnej drukarki.

Za pomocą programu Doro PDF Writer stworzymy dokumenty w formacie PDF za pośrednictwem dowolnego narzędzia, które posiada opcję wydruku dokumentu. Opisywana aplikacja poradzi sobie z obsługą takich programów, jak edytory tekstu, pakiety biurowe, arkusze kalkulacyjne, edytory grafiki, przeglądarki internetowe, pakiety do prowadzenia firm i księgowości etc. Do najważniejszych cech Doro PDF Writer należy przede wszystkim prostota i skuteczność działania, wiele opcji konfiguracyjnych oraz uniwersalność, bowiem program współpracuje zarówno z najnowszymi systemami, jak i starszymi rozwiązaniami Microsoft Windows. 

Obsługa programu jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami. Po edycji dokumentu lub innego materiału w dowolnym programie, zamiast opcji zapisu wybieramy opcję wydruku, a następnie klikamy na wirtualną drukarkę Doro PDF Writer. Po chwili pojawi się okno, w którym wybierzemy nazwę pliku, jego docelową lokalizację oraz inne dane opisowe, takie jak temat, słowa kluczowe, tytuł, autor, producent etc. Na uwagę zasługuje również możliwość ochrony tworzonego pliku za pomocą szyfrowania. 

Możemy więc wybrać hasło pełne lub ograniczony dostęp, jak również 128-bitowe szyfrowanie. Możemy również na utworzony plik PDF nałożyć pewne limity, dzięki którym użytkownik może, co prawda przeglądać materiał, ale nie może skorzystać z opcji kopiuj/wklej, nie może wydrukować dokumentu itp. To świetny sposób na zabezpieczenie swojej pracy przed nieuprawnionym powielaniem lub wykorzystywaniem. Warto również wspomnieć o ukrytym pliku konfiguracyjnym „Doro.ini”, który znajduje się w domyślnej lokalizacji instalacji programu Doro PDF Writer. 

Za pomocą tego pliku możemy uzyskać dostęp do konfiguracji ukrytych opcji, takich jak zapisywanie i nadpisywanie plików, ich łączenie, przypisywanie domyślnych wartości do pół opisowych (np. ten sam autor, miejsce, producent itp.) itp. Możemy również ustawić pokazywanie pełnego interfejsu lub określić domyślną wartość kompresji grafiki. Co więcej, oprócz domyślnego formatu PDF możemy ustawić inne formaty domyślne, takie jak TIFF, PNG czy JPEG. Program udostępniany jest na zasadzie licencji darmowej, która umożliwia korzystanie z programu zarówno przy zastosowaniach prywatnych, jak i komercyjnych. Na stronie producenta znajdziemy również plik pomocy oraz krótką i jasną instrukcję.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0