WindowsProgramyEVGA Precision X 4.2.1

EVGA Precision X 4.2.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
EVGA
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
15,22 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
777

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Program obsługuje większość nowy kart graficznych nie tylko EVGA.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość prostego i skutecznego podkręcenia karty graficznej.
  • Atrakcyjny i czytelny zarazem interfejs użytkownika.
  • Program jest częściowo spolszczony.
Minusy:
  • Program nie obsługuje starszych układów graficznych.
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.

EVGA Precision X to bezpłatny i bardzo skuteczny program do monitorowania pracy oraz podkręcania kart graficznych. Wbrew temu, co mówi nazwa, narzędzie świetnie współpracuje z kartami wszystkich producentów, nie tylko EVGA. 

Program EVGA Precision X świetnie poradzi sobie z obsługą kart graficznych nie tylko wszystkich producentów, ale również z różnych rodzin – zarówno AMD/ATI, jak i NVIDIA. Obsługa programu jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z obsługą wszystkich opcji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nieumiejętne podkręcanie i manipulowanie ustawieniami może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Za pomocą programu EVGA Precision X możemy między innymi zwiększyć (lub zmniejszyć) taktowanie rdzenia graficznego, zmienić napięcie procesora graficznego, taktowanie pamięci, wyregulować prędkość obrotową w wentylatorze (o ile karta graficzna została w takowy wyposażona). Za pomocą tych prostych ustawień możemy szybko i sprawnie zwiększyć fabryczną wydajność karty graficznej. 

Po zmianie ustawień karty graficznej należy monitorować jej parametry. Na to pozwala również program EVGA Precision X, który śledzi między innymi temperaturę pracy procesora graficznego, podaje prędkość obrotów wentylatora, stabilność napięć etc. Oprócz tego za pomocą programu możemy modyfikować wspomniane napięcia oraz monitorować temperaturę pozostałych układów na karcie graficznej. Po zminimalizowaniu, program EVGA Precision X chowa się do zasobnika systemowego i działa cały czas w tle. 

Do ciekawych funkcji należy między innymi możliwość tworzenia zrzutów ekranu uruchomionych gier. Na deser dostajemy również możliwość wyświetlania dokładnych danych na temat karty graficznej: model, firma, rodzaj procesora graficznego, jego taktowanie, napięcie, ilość pamięci, jej rodzaj i taktowanie etc. Możemy również wyświetlić podstawowe parametry układu graficznego na ekranie nawet podczas gry. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0