WindowsProgramyGPU-Z 0.8.5

GPU-Z 0.8.5 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
TechPowerUp
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,72 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
213

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Bardzo cenne narzędzie nie tylko dla overclockerów.
  • Ogromna baza danych praktycznie wszystkich układów graficznych.
  • Praktycznie bezobsługowe działanie.
  • Niewielki apetyt na zasoby systemowe.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy z prawidłową identyfikacją sprzętu.

GPU-Z to bardzo proste w obsłudze, niewielkie i w pełni darmowe narzędzie, za pomocą którego sprawdzimy szczegółowe informacje na temat karty graficznej zainstalowanej w komputerze. Warto wspomnieć, że jest to program będący swego rodzaju dopełnieniem narzędzia CPU-Z. 

 

Za pomocą programu GPU-Z poznamy bardzo szczegółowe informacje na temat zainstalowanej w komputerze karcie graficznej. Podobnie jak CPU-Z, ta i tutaj możemy być pewni, że twórcy zadbali o wsparcie praktycznie dla wszystkich najnowszych układów graficznych, jak również starszych modeli, które już dawno wyszły z produkcji i sprzedaży. Oczywiście program rozpoznaje wszystkie układy zarówno z serii nVidia jak i ATI. 

 

Za pomocą GPU-Z poznamy między innymi model posiadanej karty graficznej, technologię jej wykonania, interfejs itp. Nie zabraknie również bardziej szczegółowych informacji na temat parametrów pracy, czyli częstotliwości pracy GPU i pamięci, jej rozmiar, typ, wspieraną wersję DirectX, datę i wersję BIOS, rodzaj i wersję sterowników w systemie etc. Co ciekawe, program wyświetli również informacje pobrane z sensorów czyli temperatury i napięcia na poszczególnych jej komponentach. 

 

Rzecz jasna GPU-Z  wspiera technologie nVidia SLI oraz ATI CrossfireX. Program nie wymaga instalacji, zaś po uruchomieniu chowa się do zasobnika systemowego. Oczywiście apetyt na zasoby systemowe jest znikomy, więc nie wpływa to na wydajność całego systemu. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0